Директор Національного музею історії України Федір Андрощук поїхав у закордонне відрядження і не повернувся. Про це 5 грудня у своєму фейсбуці написала народний депутат з фракції "Голос" Соломія Бобровська. За інформацією парламентарія, термін відрядження Андрощука завершився 20 вересня.
- Судячи з усього, скористався за призначенням своїми іншими громадянствами (те, чому вони в нього взагалі є – це інше питання), відбув у відрядження в Італію та Швецію, і згідно з відповіддю на моє депутатське звернення, загубився на відкритті виставки у Литві, — додала вона.
Бобровська сподівається, “що з усією наявною інформацією управлінські рішення стосовно поки що чинного директора будуть вжиті негайно”. З цим вона звернулась до міністра культури та стратегічних комунікацій України Миколи Точицького.
Це не перше подібне звинувачення на адресу Андрощука. 26 вересня гендиректорка Музею Києва Діана Попова написала у своєму фейсбуці, що Андрощук не повернувся з-за закордонного відрядження. Вона також заявила, що Андрощука призначили з порушенням законодавства через наявність у нього чинного громадянства іншої держави. Видання “КиївВлада” тоді написало з посиланням на своє джерело в музеї, що, за попередніми даними, очільник музею перебуває в Італії.
20 вересня музей повідомив, що Андрощук взяв участь у відкритті виставки у Національному музеї Литви. За даними з відкритих джерел, в Андрощука є громадянство Швеції. Він фахівець у галузі історії та археології Русі та Скандинавії, керівник проєкту «Швеція та Україна в історії музейних колекцій і виставкових наративах» при Державному музеї історії Швеції, член виконавчої ради Європейської асоціації археологів.
Федір Андрощук очолив Національний музей історії України у березні 2020 року за результатами відкритого конкурсу. Він археолог та доктор історичних наук. Національний музей історії України — один з найбільших музеїв України на 800 тисяч експонатів.
- 15 жовтня голова Мінкульту Точицький повідомив, що в Україну не повертається кожен п'ятий культурний діяч, який виїхав за кордон.
- 14 лютого співробітник музею історії України у Другій світовій війні Роман Кабачій звільнився через коментар про загиблу у Харкові родину.