Про це у телеефірі поінформував начальник поліції Києва Дмитро Шумейко, передає кореспондент Укрінформу.
"Якщо особі із якихось причин далеко їхати у підрозділ поліції, вона побоюється йти по вулиці зі зброєю, то їй необхідно про це сказати оператору (за номерами 102 чи 112 - ред.) і визначена група, спеціальні фахівці виїдуть до цього громадянина додому, де проведуть цю процедуру - сфотографують зброю, ідентифікують її, приймуть відповідну заяву у цього громадянина і видадуть йому талон-повідомлення, відповідно до якого з цього часу у громадянина зброя буде на законних основах", - сказав Шумейко.
Він поінформував, що після того, як особа зателефонує на 102 або 112 із заявою про те, що вона хоче задекларувати зброю, вона має протягом 24 годин прибути до підрозділу поліції і принести цю зброю для декларування.
За його словами, алгоритм дій у випадку, якщо особа особисто приходить до відділку поліції для декларування зброї й у випадку, якщо до неї додому виїжджають відповідні фахівці для цього, один і той самий.
Начальник столичної поліції заявив, що ця процедура займатиме кілька годин, іноді навіть менше.
Він додав, що декларуванню підлягає як мисливська, так і стрілецька зброя.
"Це можуть бути пістолети та автоматична зброя. Не підлягають декларуванню гранатомети, міномети, ствольна артилерія, гранати та боєприпаси до цих важких видів озброєння", - пояснив Шумейко.
Водночас він зазначив, що не можуть задекларувати зброю громадяни, які систематично вчиняють сімейне насильство, які вчинили злочини проти основ нацбезпеки і держави Україна, які вчинили особливо тяжкі злочини.
Начальник поліції Києва додав, що кількість зброї, яку люди можуть задекларувати, необмежена.
"Якщо у особи 2 або 3 автомати чи 10 гвинтівок, вона має право задекларувати її і легалізувати таким чином всю наявну у неї зброю", - зазначив він.
Як повідомляв Укрінформ, станом на 3 грудня українці задекларували майже 300 одиниць вогнепальної зброї.