Державний оператор тилу, завдання якого полягало у припиненні практики прямих контрактів з постачальниками, що призводило до завищення цін, почав працювати у ручному режимі.
За даними експерта Олексія Голобуцького, 18 листопада, маючи вигідну пропозицію на постачання харчів, ДОТ обрав компанію, яка запропонувала свої послуги на 86 мільйонів гривень дорожче.
Голобуцький нагадав, що в жовтні цього року на підставі маніпулятивної статті у ЗМІ про неякісні м’ясні консерви, які були нібито поставлені на Донецький напрямок, ДОТ під керівництвом Арсена Жумаділова розірвав контракт з постачальником ТОВ «Трейд Граніт Інвест». При цьому експертизи консервів та розслідування проведені не були.
Тим не менш, ДОТ мав знайти нового постачальника. 18 листопада було укладено договір з ТОВ «Контракт Продрезерв 5» по ціні майже 120 гривень за комплект продуктів харчування. Однак «Трейд Граніт Інвест» постачало комплекти у Донецьку область по 107,94 гривень. При цьому під час закритого тендеру була пропозиція, яку ДОТ відхилив, і вона була на 86 мільйонів гривень дешевшою.
«Це не те що дивно, а просто обурливо, адже ДОТ, як папуга, повторює, що він економить багато грошей. То де тут економія? Скільки Жумаділов буде брехати? А якщо він хоче сказати, що у цьому нічого кримінального нема, тоді чому від громадськості прихований каталог продуктів від цих нових переможців тендерів?», - заявив експерт.
За його даними, з «Прозорро» тепер неможливо дізнатись, хто переміг і на яких умовах.
«Тобто Жумаділов майже рік робив вигляд, що він щось там реформує, аби повернутися до старої корупційної практики. А всі ці НАБУ, САП, БЕБ, ВАКС та інші роблять вигляд, що все нормально, так і треба. Ось що значить сила піару», - сказав Голобуцький.
При цьому, на його переконання, все одно не існує гарантій того, що за завищеними цінами продукти тепер будуть якісними.
Раніше також стало відомо, що ДОТ під керівництвом Жумаділова планував поглинути Агенцію оборонних закупівель. 5 грудня видання «Дзеркало тижня» опублікувало статтю, в якій назвало цей намір «недолугою спробою усунути керівницю Агенції оборонних закупівель (АОЗ) Марину Безрукову, яка навіть за межами України відома своєю ефективністю та принциповістю». Тільки завдяки тиску громадських експертів і міжнародних партнерів ці плани ДОТ було зупинено.