Колишній міністр закордонних справ Туреччини Ферідун Сінірліоглу став новим генеральним секретарем Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Про це повідомляє пресслужба ОБСЄ.
Сінірліоглу – турецький дипломат і політик з великим досвідом у міжнародних відносинах. З 2016 по 2023 рік він був постійним представником Туреччини в ООН, представляючи інтереси своєї країни на ключових міжнародних форумах.
У період із серпня до листопада 2015 року він обіймав посаду міністра закордонних справ Туреччини.
На засіданні Ради міністрів ОБСЄ також затвердили ще кілька ключових призначень:
- Марія Телалян, радниця з правових питань МЗС Греції, стала директоркою Бюро з демократичних інститутів і прав людини;
- Крістоф Камп, постійний представник Нідерландів в ОБСЄ, призначений Верховним комісаром у справах національних меншин;
- Ян Браатху, представник Норвегії в ОБСЄ, тепер відповідатиме за свободу медіа.
ОБСЄ – найбільша у світі регіональна міжурядова організація з питань безпеки. Має статус спостерігача в ООН. Обʼєднує 57 країн-учасниць з Європи, Азії та Північної Америки.
МЗС України зазначає, що Сибіга вийшов з зали пленарних засідань ОБСЄ перед початком виступу російського міністра. Перед цим, наприкінці свого виступу, він назвав його воєнним злочинцем.
Так, цьогорічна зустріч Ради міністрів Організації з безпеки та співробітництва в Європі відбувається в Мальтійському виставковому центрі (MFCC) у Та' Калі, Мальта. Засідання проходить на фоні тимчасового керівництва організації, адже чотири ключові посади, включаючи генерального секретаря, залишаються вакантними з 4 вересня через відсутність консенсусу серед країн-учасниць. Рада міністрів є основним директивним органом ОБСЄ для огляду діяльності організації за рік.