Міністерство закордонних справ України рекомендувало українцям виїхати із Сирії, черезпогіршення безпекової ситуації, а подорожуючим скасувати свої візити.
«Посольство України в Лівані наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від будь-яких поїздок до Сирії до стабілізації безпекової обстановки, а тим, хто продовжує перебувати в цій країні, – залишити її територію», - йдеться в заяві від 6 грудня.
Тим же, хто вирішить все ж таки залишитись у країні, рекомендують уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях, демонстраціях, дотримуватися заходів безпеки, не залишати місця свого проживання без крайньої необхідності, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу, а також розглянути можливість дострокового виїзду з країни.
В разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникненні загрози життю і здоров’ю громадяни України можуть звернутись до Посольства України в Лівані за номером телефону (+961) 5921668, на електронну пошту emb_lb@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України +38-044-238-16-57 та написати cons_or@mfa.gov.ua.
Нагадаємо, минулого тижня у Сирії розпочався наступ опозиційних сил на території, яка перебувала під контролем військ режиму Башара Асада. Вони зайняли друге за величиною місто країни — Алеппо. Напередодні повстанці вибили урядові сили з міста Хама, яке має стратегічне значення.
Водночас стрімкий та приголомшливий наступ сирійських повстанців показав уразливість режиму Башара Асада. Виявилося, що без підтримки основних союзників сирійського диктатора — Росії, Хезболли та Ірану, уряд у Дамаску дотепер цілковито не в змозі контролювати ситуацію в країні. Москва вже пообіцяла Дамаску підтримку. Для України це рішення Кремля має особливе значення. Що більше військових ресурсів російська армія спалить у сирійській пустелі, то складніше їй буде продовжувати наступ в Україні з колишнім натиском. Та наскільки суттєво російська допомога Дамаску позначиться на театрі бойових дій в Україні? Про це у статті «Сирійський картковий будинок: чи втримається режим Асада?» пише член експертної ради Центру громадянських свобод В'ячеслав Ліхачов.