Пенсійна реформа: хто втратить і хто виграє від нового законопроекту
Пенсійна реформа: хто втратить і хто виграє від нового законопроекту

Пенсійна реформа: хто втратить і хто виграє від нового законопроекту

Законопроєкт №12165 про реформу спеціальних пенсій, який позиціонується владою як крок до справедливості в пенсійній системі, може призвести до неочікуваних наслідків.

Про це заявив експерт з пенсійних питань, журналіст Сергій Коробкін у своєму відеоогляді від 2 грудня 2024 року.

За словами експерта, детальний аналіз документа показав, що пенсійне забезпечення прокурорів може покращитися, тоді як військові пенсіонери ризикують втратити один із видів перерахунку пенсій.

"Іноді представники нашої влади, як справжні наперсточники, все так гарно розповідають. А як відкриваєш проєкт закону, то виявляється, все навпаки", - зазначає Коробкін.

Сергій Коробкін
Сергій Коробкін
Хвиля, скриншот

Ініціаторка законопроєкту, голова комітету Верховної Ради з питань соцполітики Галина Третьякова, заявила, що документ спрямований на встановлення єдиних умов призначення пенсій за вислугу років. Проте, як вказує експерт, законопроєкт не вирішує заявлених проблем.

"Фактично, тепер вони (прокурори) можуть отримати право на індексацію пенсій, якої в них раніше не було. Отже, їхнє пенсійне забезпечення цим проєктом не погіршується, а фактично покращується", - підкреслює Коробкін.

Найбільш суттєві зміни можуть торкнутися військових пенсіонерів. Згідно з аналізом експерта, із закону планують прибрати норму про перерахунок пенсій при зміні грошового забезпечення діючих військових, залишивши тільки індексацію.

Законопроєкт також передбачає доручення Кабміну внести на розгляд Верховної Ради проєкт про запровадження з 1 липня 2026 року професійних пенсійних систем для працівників прокуратури, судів, правоохоронців та військових.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader