Міністерство соціальної політики України представило новий законопроєкт, який покликаний реформувати пенсійну систему країни. Документ уже викликав чималий інтерес, адже кардинально змінює підходи до обчислення та нарахування пенсій.
Законопроєкт має усунути несправедливість у розрахунках пенсій, зробити їхні розміри залежними від внесків і забезпечити мінімальний рівень пенсійного забезпечення для всіх. Основними завданнями є:
- Підвищення справедливості виплат.
- Спростування складних механізмів обчислення.
- Встановлення чіткого зв’язку між розміром внесків і майбутньою пенсією.
Основні нововведення
Замість зарплати – внески:
Розмір пенсії обчислюватиметься не за заробітною платою, а за сплаченими страховими внесками. Це дозволить враховувати реальні внески кожної людини.
Базова пенсія:
Запровадження базової частини пенсії має замінити складну систему численних доплат. Базова пенсія гарантуватиме мінімальний рівень забезпечення, її розмір становитиме не менше 30% мінімальної зарплати після відрахувань.
Пенсійні бали:
Страхова частина пенсії залежатиме від накопичених пенсійних балів. Один бал дорівнюватиме 1/4200 середньої зарплати за 35 років стажу. Вартість балу визначатиме Кабінет Міністрів.
Нові права для осіб старше 65 років:
Люди, які не мають достатньо страхового стажу, але сплатили внески в еквіваленті 30 років із мінімальної зарплати, отримають право на пенсію.
Що зміниться для пенсіонерів?
- Розмір пенсії чітко залежатиме від внесків, що робить систему прозорішою.
- Замість множинних "дотяжок" буде єдина базова пенсія.
- Більше українців зможуть отримувати пенсію, навіть якщо вони не виконали попередні вимоги щодо стажу.
Раніше ми розповідали, що кожен четвертий пенсіонер працює: чому старенькі не йдуть на заслужений відпочинок
Також, пенсія з інвалідності: чи збільшаться виплати у грудні