Фільм про український ресторан у центрі Нью-Йорку потрапив до списку CNN кращих документальних стрічок
Фільм про український ресторан у центрі Нью-Йорку потрапив до списку CNN кращих документальних стрічок

Фільм про український ресторан у центрі Нью-Йорку потрапив до списку CNN кращих документальних стрічок

Стрічка розповідає історію найвідомішого у США ресторану української кухні, заснованого у 1954 році українськими емігрантами.

Видання CNN склало список з 11 документальних фільмів 2024 року, які, на думку редакції, заслуговують на увагу глядачів. Серед них стрічка режисера Майкла Фіоре «Veselka: Веселка на розі в центрі світу». Фільм розповідає історію найвідомішого у США ресторану української кухні, заснованого у 1954 році українськими емігрантами Володимиром та Ольгою Дармохвалами.

Прем’єра стрічки, яку озвучив американський актор Девід Духовни, відбулася в США у лютому 2024 року — напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. До проєкту також долучився саксофоніст Девід Сенборн, володар «Ґреммі». Він взяв участь у фільмі як соліст, виконавши партитуру, написану Раяном Шором.

«Сердечний документальний фільм, який описує еволюцію цього оплоту пирогів і гуляшу в районі “Маленької України” Іст-Вілліджа Нью-Йорка, котрий набув нового значення, коли Росія вторглася в Україну у 2022 році», — описали у виданні фільм.

У 2020 році американський журнал Esquire вніс український ресторан «Веселка» в Нью-Йорку до переліку «100 ресторанів, які Америці не можна втратити».

До рейтингу найкращих документальних фільмів 2024 року за версією CNN також увійшли:

  • «Супер / Людина: Історія Крістофера Ріва» (Super / Man: The Christopher Reeve Story) — про актора, який після нещасного випадку став символом боротьби за права людей з інвалідністю;

  • «Діана фон Фюрстенберг: Жінка на посаді» (Diane von Furstenberg: Woman in Charge) — про легендарну дизайнерку з Бельгії;

  • «Коханець людей: Нерозказана історія Авраама Лінкольна» (Lover of Men: The Untold History of Abraham Lincoln);

  • «Людина-ідея Джима Хенсона» (Jim Henson Idea Man) — про автора культового «Маппет-шоу»;

  • «Темношкіра Барбі» (Black Barbie) — стрічка про вплив культової ляльки на уявлення про красу;

  • «Вілл і Гарпер» (Will & Harper) — документалка про трансгендерних людей;

  • «Лютер: Ніколи не буває занадто багато» (Luther: Never Too Much) — про R&B-зірку Лютера Вандросса;

  • «Ідоли К-Поп» (K-Pop Idols) — про світ південнокорейської музики;

  • «Блимання» (Blink) — історія родини, яка вирушає в подорож, перш ніж їхні діти втратять зір через генетичне захворювання;

  • «Стіве! (Мартін) Документальний фільм у двох частинах» (Steve! (Martin) A Documentary in 2 Pieces) — про актора, що отримав «Оскар».

Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що документальний французько-український фільм «Soldats de l’information» (2023), що розповідає про роботу журналістів ICTV+STB під час початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, отримав відзнаку від французької організації La Scam.

Також ми писали про те, що український фільм «Дисидент» здобув спеціальну відзнаку журі на Туринському кінофестивалі.

Колаж Суспільне Культура, фото: Getty Images, Fiore Media Group

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
США фільм
Джерело матеріала
loader
loader