Про це він розповів у програмі «Особистість з Сергієм Дойком».
«Пункт п'ятий статті Північноатлантичного договору, згідно з яким оголошення війни одній країні або напад означає напад на всіх країн-членів, що і є реальною гарантією, набуває чинності лише після того, як держава вже стане повноцінним членом Альянсу. А нам до цього, як то кажуть…», - зазначає Максим Ялі.
Останній приклад, нагадує він, - це рішення завжди нейтральних і позаблокових Фінляндії і Швеції, які до цього вже були членами ЄС, вступити у НАТО, на це вони пішли після повномасштабного наступу росії на Україну. І до цих країн, підкреслює експерт, не було таких вимог, як для України у перспективі вступу до НАТО, тобто щодо подолання корупції, і це вже не говорячи про реформування армії і всього іншого.
І при цьому всьому, констатує гість програми, Туреччина довго блокувала вступ Швеції до Альянсу, тобто всі вже були згодні, але от Туреччина хотіла вирішити питання з курдами, і це процес серйозно затягнувся.
«Ось який це складний процес, навіть коли держава – член Європейського Союзу, повністю реформована, має всі ці стандарти. Навіть у них узгодження з кожною країною цих перемовин зайняло такий тривалий час. Тому, навіть якщо нам зараз США і всі скажуть «окей», дадуть дорожню карту, ми підемо покроково. Зараз уже лунає щодо нашої європейської інтеграції – 2030 рік, тобто якийсь дедлайн… До цього, поки ми цього (ред. – усіх вимог) не пройдемо, війна може тривати, і, відповідно, ці гарантії НАТО не будуть розповсюджувати на нас. Це ще досить довга пісня», - пояснює Максим Ялі.
Також Politeka писала про те, що Мурзагулов розповів, скільки росіян «за» ядерний удар по Україні.