Про це повідомляє The New York Times, передає Укрінформ.
За словами одного із підписантів - Річарда Робертса, лауреата Нобелівської премії з фізіології та медицини 1993 року, це перший випадок за останній час, коли лавреати Нобелівської премії об'єдналися проти вибору Кабінету міністрів. Але затвердження Кеннеді, затятого критика традиційної медицини, який вороже ставився до науковців та установ, які він мав би контролювати, є загрозою, яку нобелівські лавреати не могли проігнорувати, сказав Робертс.
«Призначення Кеннеді на посаду голови DHHS поставить під загрозу здоров'я населення і підірве світове лідерство Америки у галузі охорони здоров'я», - застерігають автори листа.
Лавреати засудили просування Кеннеді «теорій змови» - він помилково пов'язав вакцини з аутизмом, заперечив наукові дані про те, що ВІЛ викликає СНІД, і бездоказово припустив, що коронавірус націлений на певні етнічні групи і не зачіпає деякі.
Лавреати також відзначили, що Кеннеді був «войовничим критиком» агентств, які підпадають під його юрисдикцію, включаючи Управління з контролю за продуктами і ліками, Центри з контролю і профілактики захворювань і Національні інститути охорони здоров'я. Він заявляв, що вчені, які розробляють вакцини, «повинні сидіти у в'язниці, а ключ слід викинути».
«Керівник DHHS має продовжувати плекати і вдосконалювати - а не загрожувати – цим важливим і поважним установам та їхнім співробітникам», - йдеться у листі.
Серед підписантів - науковці з медицини, хімії, економіки та фізики. Серед них Віктор Амброс і Гарі Рувкун, які отримали цьогорічну Нобелівську премію із фізіології та медицини за відкриття мікроРНК, а також Дарон Ачемоглу і Саймон Джонсон, які стали лауреатами Нобелівської премії з економіки 2024 року за дослідження глобальної нерівності.
Як повідомляв Укрінформ, у листопаді новообраний президент США Дональд Трамп оголосив, що збирається призначити екскандидата у президенти Роберта Кеннеді-молодшого міністром охорони здоров'я та соціальних служб.
Фото: Getty Images