Як передає Укрінформ, про це Головне управління розвідки Міноборони України повідомляє у Фейсбуці.
Захід культурної дипломатії в Римі організували з ініціативи Посольства України в Італії за підтримки Держкіно.
“Авіапрорив на Азовсталь. Небо” - документальна робота, присвячена унікальній і складній операції ГУР МО України навесні 2022 року зі встановлення повітряного коридору на металургійний комбінат “Азовсталь” для вивезення звідти поранених і доправлення зброї, боєприпасів, зв’язку та десанту для підкріплення захисників оточеного російськими загарбниками Маріуполя", - йдеться у повідомленні.
У 2024 році стрічку відзначили призом першого національного фестивалю фільмів, знятих під час війни, “Cinema for Victory”.
“Тут у Римі, у колисці європейської християнської цивілізації, як ні в якому іншому місці відчуваєш, що Україна бʼється за ті ж самі європейські цивілізаційні цінності демократії, поваги до прав людини і верховенства права проти обʼєднаних росією сил тиранії, деспотії і зла. Я сподіваюся, що фільми представлені на Днях українського кіно у Римі, зокрема і мій, сприятимуть подальшій підтримці нашої держави з боку Італійської республіки та її народу”, ― зазначив під час відкриття заходу автор циклу “Воєнна розвідка України”, документаліст і військовослужбовець Артем Шевченко.
Під час “Днів українського кіно” у Римі також були представлені документальний фільм “Ми були рекрутами” Любомира Левицького, фільми-новели з циклу “Культура VS війна”, історична драма “Ярослав Мудрий”, художнє кіно “Медовий місяць”, “Смак свободи”, “ Я, “Побєда” і Берлін”, “Еґреґор”, а також українсько-італійський фільм “Тривала втеча”.
Як повідомляв Укрінформ, в офіційний список на 97 премію "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв та наук увійшли три українські фільми: “Ля Палісіада”, “Порцелянова війна” та “Мирні люди”.