Ексміністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хьон намагався вкоротити собі віку в СІЗО
Ексміністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хьон намагався вкоротити собі віку в СІЗО

Ексміністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хьон намагався вкоротити собі віку в СІЗО

Колишній міністр оборони Південної Кореї намагався вчинити самогубство у слідчому ізоляторі, де він перебуває після арешту у рамках розслідування справи про можливу державну зраду через оголошення президентом країни воєнного стану

Зміст

Про це повідомляють Yonhap і Reuters.

Представник Міністерства юстиції під час слухань у парламенті заявив, що Кім Йон Хьон, який є близьким соратником президента Юн Сук Йоля, спробував вчинити самогубство.

Після невдалої спроби посадовець перебуває в захисній камері, і його стан здоров'я залишається стабільним, повідомив законодавцям під час парламентських слухань генеральний комісар Корейської служби виконання покарань Шин Йонг-Хе.

"У нас був випадок, коли (Кім) здався, як тільки ми прибігли туди і виламали двері", - сказав Шин.

Що передувало

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив у країні надзвичайний воєнний стан, звинувативши опозицію в "антидержавній діяльності".

Парламент проголосував за резолюцію з вимогою скасувати його, а згодом військові вдерлися до лідерів опозиції з метою арешту. Натомість кабінет міністрів схвалив клопотання про скасування воєнного стану, який тривав близько 6 годин.

Представники опозиції країни закликали президента країни Юн Сок Йоля негайно піти у відставку. У разі відмови вони пригрозили йому імпічментом.

Міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хьон заявив, що це він запропонував президенту оголосити воєнний стан у країні, і попросив пробачення у громадян за "плутанину".

5 грудня стало відомо, що поліція Південної Кореї розпочала розслідування за звинуваченнями президента в державній зраді через оголошення ним воєнного стану. 6 грудня керівник партії влади Південної Кореї "Сила народу" Хан Дон Хун заявив, що президента Юн Сок Йоля потрібно негайно відсторонити від виконання його обов’язків.

Наступного дня стало відомо, що проти президента Південної Кореї порушили кримінальну справу. Сам Юн Сок Йоль під час свого звернення до народу перепросив за оголошення воєнного стану в країні. Проте парламент Південної Кореї 7 грудня не зміг схвалити імпічмент президента.

Уже згодом ексміністра оборони Кіма Йон Хьона заарештували в рамках розслідування справи про можливу державну зраду.

У неділю, 8 грудня, президенту Південної Кореї Юн Сок Йолю оголосили підозру за звинуваченням у державній зраді. Приводом до цього стали численні скарги.

Крім того, Лі Чже Мьон, лідер опозиційної Демократичної партії Південної Кореї, оголосив про намір своєї партії наполягати на повторному голосуванні за імпічмент президента Юн Сок Йоля.

У понеділок, 9 грудня, президенту Південної Кореї Юн Солк Йолю було забороненов'їзд з країни з метою проведення розслідування за звинуваченнями у державній зраді та запровадженні воєнного стану.

10 грудня керівна партія Південної Кореї оголосила, що обговорює можливість відставки Юн Сок Йоля у лютому та проведення дострокових виборів у квітні або травні.

Поліція Південної Кореї провела обшуки в офісі президента Юн Сук Йоля в рамках розширеного розслідування його спроби запровадити воєнний стан у країні.

Теги за темою
Новини Новини політики
Джерело матеріала
loader
loader