Під час допиту міністр оборони визнав, що це він пропонував президенту Юн Сок Йолю ввести воєнний стан.
Центральний окружний суд Сеула видав ордер на арешт колишнього міністра оборони Кім Йон Хьона за звинуваченням у причетності до спроби конституційного перевороту минулого тижня. Про це повідомляє
Зазначається, що Кім відігравав важливу роль у спробі держперевороту та зловживав своїми повноваженнями, щоб перешкоджати здійсненню громадянських прав під час дії режиму воєнного стану.
Прокурори вже тричі допитували колишнього очільника оборонного відомства з моменту його взяття під варту. Під час допиту Кім визнав, що це він пропонував президенту Юн Сок Йолю ввести воєнний стан, але стверджував, що його дії не були ні незаконними, ні неконституційними.
Формальний арешт ексміністра дозволить прокуратурі пришвидшити розслідування звинувачень і на адресу президента Юна у тій же справі про конституційний переворот.
Згідно корейських законів, президент має імунітет від кримінального переслідування під час перебування на посаді, за винятком випадків, коли його підозрюють у спробі держперевороту.
За даними корейських ЗМІ, 11 грудня у рамках розслідування обставин введення воєнного стану правоохоронці затримали керівника національної поліції та начальника поліції Сеула. Слідчі протягом 48 годин мають їх допитати та відпустити, або клопотати про арешт.
Як відомо, за корейським законодавством, ватажку ймовірного держперевороту може загрожувати смертна кара або довічне ув’язнення, а ті, хто брав участь у плануванні заколоту чи відігравав іншу важливу роль у спробі його реалізації, в залежності від ступеня провини, окрім страти й довічного можуть отримати не менше п’яти років ув’язнення.
Раніше Міністерство юстиції Південної Кореї заборонило президенту Юн Сок Йолю виїжджати з країни на тлі розслідування провадження проти нього за підозрою у державній зраді.
Нагадаємо, 3 грудня президент Південної Кореї оголосив воєнний стан у країні. Причиною він назвав опозицію, яка, за його словами, є “антидержавною силою”, що паралізує роботу країни. Парламент Південної Кореї проголосував за скасування воєнного стану.
Прокуратура Південної Кореї повідомила про підозру у державній зраді та зловживанні владою Юн Сок Йолю.