Країни Євросоюзу почали по-новому оцінювати фінансові та юридичні наслідки вилучення заморожених активів країни-агресорки Росії на користь України. Про це повідомляє агентство Bloomberg.
«ЄС оцінює правові та фінансові наслідки конфіскації активів російського Центрального Банку, які перебувають під санкціями, для використання Україною», – йдеться у публікації.
Дипломатична служба блоку, а також деякі країни-члени вивчають, чи будуть потрібні судові рішення як правова основа для арешту заморожених активів країни-агресорки, і чи буде достатньо лише підрахунку збитків.
«Оскільки Європа стикається з ризиком того, що Дональд Трамп може скоротити або скасувати допомогу Україні, коли він посяде крісло у Білому домі, деякі країни намагаються відновити дискусії про те, чи варто більш повно використовувати заморожені російські активи», – пишуть журналісти.
Незважаючи на це, кілька інших держав-членів, включно із Німеччиною, Бельгією та Люксембургом, залишаються дуже стурбованими ідеєю конфіскації цих активів.
До цього часу ЄС і країни «Великої сімки» використовували прибутки, отримані від російських активів, що перебувають під санкціями, на суму близько $300 млрд для надання допомоги Україні.
Раніше міністр фінансів США Джанет Єллен оголосила про виділення Україні кредиту у розмірі $20 млрд із погашенням за рахунок доходів від заморожених російських активів.