18 грудня пішов з життя український кобзар і бандурист Остап Кіндрачук, який виступав у козацькому вбранні на набережній Ялти в Криму. Йому було 87 років. Цю новину повідомили на його сторінці у Facebook.
- Сьогодні вночі Остапа Юрійовича не стало. Світла пам'ять!, - йдеться у повідомленні.
Український журналіст Василь Чепурний також прокоментував смерть Кіндрачука у Facebook.
- Армія українська із Криму відійшла, а кобзар Остап Кіндрачук - лишився. І грав на набережній Ялти, сидячи в колоритному українському одязі, стверджуючи: тут - Україна.
Щойно повідомили, що він відійшов у кращі світи - власне, не дивно, адже він 1937 року народження. Відробив свій вік. Хай у мир спочиває труженик української культури! Незнищенної!, - написав Чепурний.
Кіндрачук, родом з Галичини, працював моряком після того, як "піднімав" цілину та лікувався в Ялті. Там він став капітаном пасажирського судна. З 1955 року почав займатися грою на бандурі, а наприкінці 1980-х заснував товариство української мови на честь Амвросія Метлинського, яке пізніше перетворилось на "Просвіту".
У 1993 році він втратив роботу і почав грати на вулиці в Ялті, хоча іноді приїздив до Києва. Він також досліджував історію козацтва в Криму та на Кубані, записав два аудіофільми в Польщі і знімався в документальних українських фільмах.
- У грудні Міжурядовий комітет включив до Реєстру належних практик з охорони нематеріальної спадщини ЮНЕСКО українську "Програму з охорони кобзарсько-лірницької традиції". Ця подія свідчить про світове визнання українських цінностей, культури, самобутності та ідентичності.
- У червні український альбом з музикою XVII століття отримав премію, яку порівнюють з “Оскаром”.