Про це повідомив міністр оборони Фінляндія Антті Хаккянен в інтерв’ю Reuters, передає Укрінформ.
Вихід з Оттавського договору, який забороняє використання, накопичення, виробництво і передачу протипіхотних мін, потребує підтримки більшості членів парламенту Фінляндії. Вихід з угоди дозволить фінським військовим знову почати накопичувати міни вперше після того, як північна країна, яка є членом НАТО і ЄС, підписала договір у 2012 році.
«Я доручив провести оцінку того, чи є використання протипіхотних мін фактором посилення оборони Фінляндії і чи повинні ми мати можливість їх використовувати. І це з оборонних міркувань», - сказав Хаккянен.
Фінляндія знищила понад 1 мільйон наземних мін після того, як стала останньою країною ЄС, що підписала договір, який ратифікували або приєдналися до нього понад 160 країн. Росія ж в угоду не вступала.
Протипіхотні міни, які приховують у землі, вибухають автоматично, коли хтось наступає на них або знаходиться поблизу.
Ці міни вбивають або калічать як бійців, так і цивільних, і часто залишаються закопаними ще довго після завершення конфлікту, створюючи тривалу небезпеку для цивільного населення.
Хаккянен зазначив, що Росія активно використовує такі міни у своїй війні проти України, і тому Фінляндія також повинна переоцінити їх важливість для своєї оборони.
«Ми дуже уважно вивчили за допомогою розвідки, як Росія діє в Україні, зокрема, як вона масово використовує піхоту, а також як вона масово використовує міни. Це питання піхоти є одним з аргументів на користь того, що варто вивчити використання протипіхотних мін», - сказав Хакканен.
У середу до парламенту Фінляндії була передана громадська ініціатива, або петиція, із закликом до уряду вийти з договору.
Як повідомляв Укрінформ, станом на 1 листопада 2024 року від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну через ворожі міни та вибухонебезпечні залишки війни постраждало 1 068 осіб.
Фото: Mikko Mäntyniemi