Житомирський "стрілець", який убив на ставку сімох «атошників», помер від розриву серця
Житомирський "стрілець", який убив на ставку сімох «атошників», помер від розриву серця

Житомирський "стрілець", який убив на ставку сімох «атошників», помер від розриву серця

На Житомирщині помер 62-річний Анатолій Захаренко, обвинувачений у вбивстві сімох людей на ставку в Новоселиці понад чотири роки тому. Останні два роки через стан здоров'я він перебував під домашнім арештом.

На операцію лікарі не наважилися

Анатолій Захаренко помер у ніч проти вівторка у лікарні, куди його привезли на обстеження за два дні до цього.

– Він скаржився на біль у животі, спині, його забрали на швидкій, – розповів Коротко про син Анатолія Олексій Захаренко. - Розірвалася аорта. Лікарі помітили проблеми з нею ще пів року тому: вона розшаровувалася, треба було її замінити, але ніхто не брався оперувати. Говорили, що операція складна, забере вісім годин і він просто не вийде з наркозу.

За словами сина, після скарг на біль Анатолію кололи знеболювальне. Коли ліки перестали допомагати, поїхали до лікарні. Врятувати не змогли. Відомо, що він і раніше мав проблеми з серцем. Останні 20 років Анатолій Захаренко не працював, отримував пенсію з інвалідності. У СІЗО, куди його помістили після стрілянини на ставку у травні 2020 року, він переніс два інфаркти. На підставі поганого самопочуття його відпустили під цілодобовий домашній арешт влітку 2022 року. У вересні поточного року суд залишив його під нічним домашнім арештом.

На перших засіданнях суду на Захаренка надягали каску – боялися помсти. Фото: zt.npu.gov.ua

Люди жаліють дружину вбивці

Поховали «стрільця» у Новоселиці на Житомирщині, де він жив разом із дружиною Ольгою. Колись вона була секретарем сільради, а потім торгувала в місцевій крамничці і з чоловіком продавала рибу зі ставка, який він орендував. Був невеликий прибуток і з риболовлі. Разом вони прожили близько 30 років, виховали двох синів – старшого від першого шлюбу Ольги та молодшого Олексія.

Після розстрілу сімох «атошників» на ставку люди в селі розділилися на два табори: були ті, хто вважав це самозахистом, а отже, Анатолія - невинним. Але більшість була й таких, які вимагали для нього довічного ув'язнення чи хоча б тривалого терміна. Частина їх дотримується цієї думки і сьогодні. На смерть "стрільця" вони реагують стримано: радіти начебто непристойно, але й приводу для суму не бачать. А може, не хочуть «добивати» його дружину, до того ж, кажуть, вона наразі хворіє. Ользі чимало дісталося від односельців після подій на ставку. Так і ходила з тавром «дружини вбивці».

- Рибою вони торгували, у нього ж ці ставки залишилися, - зазначають кореспонденту Коротко про місцеві жителі. - Він гірше став виглядати останнім часом, ніби навіть меншим якось став, нижче... Раніше був великим кремезним дядьком - такий кулаком убити може. Ольга хворіє. Кажуть, онкологія. Вона, звичайно, ні в чому не винна, хіба що в тому, що принесла це нещастя до нашого села.

Суди у справі Анатолія Захаренка тривали понад 4 роки. Фото: zt.npu.gov.ua

«Погода хороша, але на похорон не піду»

Незважаючи на погане здоров'я, ставки «стрілок» не залишав. Кажуть, після того як зняли цілодобовий домашній арешт - вдома він мав бути лише вночі, - регулярно відпочивав там із компаніями. На суди також їздив.

- Погода зараз така хороша, але виходити не хочу, поки йде похорон, – боюся щось не те ляпнути на радощах, - зазначає одна з місцевих мешканок. - Є такі, що з ними спілкувалися та рибу їх купували.

На похорон ті, хто виступав проти "стрільця", не прийшли. Частина мешканців і сьогодні не вірить у його невинність.

– Говорять про самозахист, мовляв, його ті «атошники» погрожували застрелити, – продовжують місцеві. – Подумайте самі: сім чоловіків з автоматами - і він із цією нещасною двостволкою! Ще й встигав, коли на нього нібито нападали, перезаряджати рушницю та всіх покласти!

Також мешканці не можуть забути і загибель старшої дитини подружжя "стрільця" від першого шлюбу. Тоді діти взяли рушницю Захаренка, один із них натиснув на курок.

- Рушницю тоді в нього навіть не забрали, - зауважують місцеві.

Після цього випадку в Ольги з Анатолієм залишилося двоє синів. Молодший – рідний син Захаренка Олексій, нещодавно "стрілець" став дідусем.

Вироку Анатолій так і не дочекався. За масове вбивство йому загрожувало довічне ув'язнення.

Анатолій Захаренко (ліворуч) помер до винесення вироку. Фото: suspilne.media

Як це було

21 травня 2020 року на ставки на хуторі Краснянка за селом Новоселиця Житомирської області приїхали з Києва вісім знайомих орендаря водоймища Анатолія Захаренка. Серед них – колишні учасники ООС, військовослужбовці Нацгвардії та волонтери. Із Захаренком вони були у приятельських стосунках – спілкувалися близько десяти років.

У ніч на 22 травня орендар водоймища розстріляв сімох зі своїх гостей, які приїхали відпочити, восьмому вдалося врятуватися. Той, хто вижив, зумів дістатися до села і викликав поліцію. На місці знайшли мисливську рушницю ІЖ-58, яка належала Анатолію Захаренку. Однією з головних причин злочину поліція називала здирництво. Захаренко напередодні «здав» поліції співробітника правоохоронних органів, який нібито вимагав данину за користування ставком. Через це могли початися розбірки з тими, хто приїхав.

Трагедія сталася біля ставка, куди компанія приїхала на рибалку. Фото: zt.npu.gov.ua

Теги за темою
смерть Вбивство
Джерело матеріала
loader
loader