Росію треба карати за використання хімічної зброї на фронті - експерт
Росію треба карати за використання хімічної зброї на фронті - експерт

Росію треба карати за використання хімічної зброї на фронті - експерт

Росія застосовує хімічну зброю як для отруєння своїх громадян і активно почала її використовувати на фронті в Україні.

Тож потрібно створити систему швидкої перевірки і покарання за такого роду дії, в іншому випадку безкарність призведе до сплеску використання різних видів хімічної зброї як Росією так й у світі загалом. На цьому в інтерв’ю Укрінформу наголосив директор Міжнародного центру з хімічного захисту та безпеки (ICCSS) у Варшаві Кшиштоф Патурей.

Як зазначив експерт, упродовж останніх місяців Росія регулярно використовуєна фронті хімічні засоби, такі, як хлоропікрин та інші, щоби змушувати українських військових залишати окопи чи свої укриття. Він підкреслив, що це заборонено Конвенцією про заборону застосування хімічної зброї, яка чітко вказує: застосування поліцейських засобів заборонене під час бойових дій. Патурей зауважив, що завдяки хімічній зброї Росія шукає переваги на полі бою, і це велика проблема, яка означає, що «цей вид зброї повертається у сьогодення швидкими кроками».

«Оскільки отруєння Скрипалів чи Навального, окрім критики, не мало жодних наслідків для Росії, тому сьогодні ми стикнулися із ситуацією, що зараз російська армія використовує хімічні речовини на фронті. Якщо немає жодної реакції, то незабаром на фронті будуть використовуватися ще інші хімічні засоби. Це гра з вогнем. Ми повинні створити систему, яка дозволить швидко вивчати ситуацію і карати за такого роду дії», - наголосив Патурей.

За його словами, міжнародна спільнота повинна накладати санкції за використання Росією хімічної зброї на фронті. Він зауважив, що одну з них нещодавно будо застосовано проти Росії: наприкінці листопада РФ не було обрано до Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї. Зокрема, під час голосування Росія програла Північній Македонії і Чехії, хоча здійснювала активні кроки, щоб потрапити до цього органу.

«Це очевидна поразка для Росії, оскільки велика країна, член Радбезу ООН не змогла увійти до Ради, де є 41 країна. Це також дуже чіткий приклад, що міжнародна спільнота не погоджується на такого роду дії Росії. Під час війни діють конвенції, яких Росія не дотримується», - наголосив експерт.

Як повідомляв Укрінформ, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну зотруєнням хімічними речовинами, які застосовують росіяни, госпіталізували понад 2 тисячі українських військовослужбовців, троє померли.

Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader