Спадок в Україні: людям пояснили, хто точно має право на його отримання
Спадок в Україні: людям пояснили, хто точно має право на його отримання

Спадок в Україні: людям пояснили, хто точно має право на його отримання

Спадкові питання залишаються одними з найпоширеніших тем, з якими громадяни звертаються до юристів і значна частина судових спорів пов'язана саме з правом на обов'язкову частку у спадковому майні покійного.

На Урядовому порталі пояснили, хто має право на обов'язковий склад у спадщині та який її розмір.

Хто гарантовано отримає спадок

Перелік осіб, які мають право на обов'язкову частку, чітко визначений статтею 1241 Цивільного кодексу України і не підлягає розширенню. До цієї категорії належать:

малолітні діти спадкоємця;

неповнолітні діти спадкодавця;

повнолітні непрацездатні діти спадкодавця;

непрацездатна вдова або вдівець спадкодавця;

непрацездатні батьки спадкодавця.

Цим особам гарантовано половину тієї частини спадщини, яку вони отримали за законом, навіть якщо заповіт складено інакше. Право на обов'язкову частку не залежить від волі спадкодавця: навіть якщо у заповіті ці особи не вказані, їх права залишаються чинними. Проте є випадки, коли закон дозволяє усунути спадкоємця від спадщини.

Як отримати свою частку

За загальним правилом, спадкоємець, який мав право на обов’язкову частку і проживав зі спадкодавцем на момент його смерті, вважається таким, що автоматично прийняв спадщину. За умови, що він не відмовився від неї у встановленому законом порядку.

У випадку, якщо спадкоємець проживав окремо, для отримання спадщини йому потрібно подати відповідну заяву. Інакше вважається, що він відмовився від своїх прав.

У випадку, коли права спадкоємців порушуються, суд може визнати недійсним свідоцтво про право на спадщину. Суд також має право зменшити розмір цієї частки, враховуючи стосунки між спадкоємцем і спадкоємцем або іншими факторами, наприклад, матеріальний стан спадкоємця.

Останні новини України:

Теги за темою
Гроші
Джерело матеріала
loader
loader