19 грудня: яке сьогодні свято і що не можна робити
19 грудня: яке сьогодні свято і що не можна робити

19 грудня: яке сьогодні свято і що не можна робити

19 грудня в Україні відзначають День адвокатури, а також Міжнародний день допомоги бідним. Віряни цього дня вшановують пам'ять мученика Боніфатія Римського та пам'ять преподобного Іллі Муромця Києво-Печерського

Яке сьогодні церковне свято

Святий Боніфатій Римський був слугою в однієї багатої пані Аглаїди і жив у Римі. Його життя пов’язане з жертовною любов’ю, покаянням і мучеництвом за віру в Христа. Будучи християнином, він милосердно ставився до людей, цілком виправдавши своє ім'я, яке у перекладі з латинської мови означає «чинити добро».

Коли Боніфатій поїхав на Схід за мощами святих мучеників, які загинули за Христову віру, то у Тарсі, рідному містечку св. апостола Павла, погани ув'язнили його і жорстоко катували. Він прославив Бога мученицькою смертю 306 року.

Преподобний Ілля Муромець, також відомий як святий Ілля Муромець Києво-Печерський - преподобний чудотворець Києво-Печерської обителі. Угодник Божий преподобний Ілля Муромець, на прізвисько Чобіток (Чобіт), жив у XII столітті і помер ченцем Києво-Печерської лаври близько 1188 року. Канонізований у 1643 році. Мощі преподобного Іллі спочивають в Антонієвих печерах Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Вважається можливим прототипом билинного героя Іллі Муромця.

Що не можна робити 19 грудня

Не слід багато працювати, особливо важко фізично, тому що будь-які справи можуть відвернути від людини добробут. Також не слід брати і давати в борг — це призведе до року бідності.

Віряни моляться цього дня за захист слабких, знедолених, а також військовослужбовців. Триває Різдвяний піст, тому важливо дотримуватися правил, їсти лише пісну їжу, проводити час в роздумах про духовне.

Прикмети і традиції 19 грудня

З нинішнім днем в народі пов'язано багато прикмет. Наприклад, наші предки вважали, що скільки випало снігу цього дня, стільки в травні буде трави, морозна погода — в травні буде негода, ясний, але холодний день — до хліборобного року.

Як назвати дитину, народжену 19 грудня

Сьогодні іменини святкують Арис, Боніфацій/Воніфатій, Григорій, Ілля, Тимотей/Тимофій. Каменем-талісманом, народжених 19 грудня вважаються топази та рубіни. 

Історичні події 19 грудня

1863 — Англієць Фредерік Волтон запатентував лінолеум.

1909 — У Німеччині засновано футбольний клуб «Боруссія».

1915 — Казимир Малевич уперше оприлюднив у Петрограді 39 безпредметних робіт, серед яких був і знаменитий «чорний квадрат».

1917 — У Києві завершився Всеукраїнський з'їзд рад. Всупереч намірам більшовиків більшість із 2 тисяч його делегатів підтримала Центральну Раду. Відтак 124 делегатів-більшовиків на чолі з В.Затонським переїхали до Харкова, де об'єднались з депутатами III з'їзду Рад Донецького і Криворізького басейнів і провели 24—25 грудня спільний з'їзд рад (близько 200 осіб), на якому проголосили Україну радянською республікою рад та визнали її частиною РРФСР.

1920 — Наказом Кримревкому оголошувалося, що на всьому Кримському півострові негайно, "з моменту оголошення цього наказу", припиняється видача пенсій всім тим, хто до того часу їх отримував.

1939 — підписано Постанову РНК УРСР про заснування у Львові 5 державних театрів: Львівського театру опери та балету, Львівського державного драматичного українського театру, Львівського державного драматичного єврейського театру, Львівського державного драматичного польського театру, Театру мініатюр, а також Львівської державної філармонії.

1972 — На Землю повертається екіпаж американського космічного корабля «Аполлон-17». Цим польотом завершується американська місячна програма.

1980 — Відкриті станції київського метрополітену «Тараса Шевченка», «Петрівка» і «Проспект Корнійчука» (нині «Оболонь»).

1981 — Відкриті станції київського метрополітену «Площа Льва Толстого» і «Республіканський стадіон» (нині «Олімпійська»).

1986 — Радянський лідер Михайло Горбачов віддав розпорядження звільнити відомого правозахисника Андрія Сахарова і його дружину Олену Боннер із заслання в Горький, міста, закритого для відвідування іноземцями.

1997 — Прем'єра американського фільму «Титанік». Уже через 25 днів після початку прокату цей фільм окупить свій великий бюджет у 200 мільйонів доларів.

2001 — Вийшов у світ кінофільм «Братство Персня» — екранізація першої частини трилогії Дж. Р. Р. Толкіна «Володар перснів».

2016 — Приватбанк став державним.

Теги за темою
Традиції
Джерело матеріала