Українці мають прийняти світоглядне рішення: продовжувати боротьбу чи вести переговори і намагатися припинити вогонь. На цьому наголосив державний секретар США Ентоні Блінкен в ефірі програми MSNBC Morning.
Інше фундаментальне питання, на думку Держсекретаря, полягає у тому, чи готова на це Росія і чи виконуватиме вона домовленості в разі їх досягнення.
“Я хочу переконатися, що ми даємо в руки майбутній адміністрації та українцям найсильніші карти для того, щоб у 2025 році укласти угоду з позиції сили. А це означає, що слід зміцнити позиції України на полі бою, переконавшись, що в неї є гроші, боєприпаси та людський ресурс для подальшої боротьби”, – зазначив Блінкен.
Він також наголосив на важливості продовжувати максимально тиснути на Росію, щоб вона відчула увесь тягар тиску, який США з десятками інших країн чинять на неї впродовж останніх двох з гаком років.
“Що б Росія не намагалася зробити – усе це для неї зараз значно складніше, коштує значно дорожче і займає значно більше часу. І звісно, втрати на полі бою надзвичайні. Путін продовжує кидати молодих чоловіків у власноруч створену ним м’ясорубку”, – наголосив дипломат.
Тож, за його словами, якщо після вступу обраного президента Трампа на посаду він захоче зупинити війну дипломатичним шляхом – необхідно переконатися, що в будь-яких переговорах він братиме участь з сильної позиції, а це означає необхідність посилення українців.
“Якщо зрештою вдасться досягти припинення вогню, і це буде припинення вогню на справедливих і довготривалих умовах, це буде добре. Але для того, щоб воно дійсно було довготривалим, має бути впевненість, що Росія не просто відпочине, переобладнається та через рік, два роки, п’ять років знову атакує. Це важливо”, – зазначив він.
Якщо це вдасться зробити, впевнений Ентоні Блінкен, це буде успіхом України, яка встояла і не втратила незалежності.
“Це означатиме, що її не стерли з карти, що наміри Путіна провалилися. Що Україна може міцно стояти на ногах у військовому, економічному та демократичному планах. Це стане найкращим докором Путіну. І я знаю, що президент Трамп хоче укласти хорошу угоду”, – наголосив він.
Раніше речник Держдепартаменту Метью Міллер заявляв, що обсяги військової допомоги Україні, які продовжує надавати адміністрація Джо Байдена, мають покрити потреби України в озброєнні, техніці та матеріалах до кінця наступного року.