Як передає Укрінформ, про це повідомляє Financial Times.
Згідно із внутрішніми розрахунками британського оборонного відомства, показник у 3,6% ВВП збільшить витрати країни до близько 93 мільярдів фунтів стерлінгів (понад 118 млрд доларів США) на рік. Це на 56% більше від поточного рівня видатків у 2,3% ВВП, і багато хто вважає цю вимогу нереалістичною, зважаючи на обмежені фінанси Великої Британії, пише FT.
Водночас неназвані співрозмовники видання, які беруть участь в стратегічному перегляді оборони, попередили, що без збільшення бюджету Британії доведеться відмовитися від деяких військових амбіцій та зобов’язань.
«Або нам доведеться відмовитися від деяких сил і засобів, або ще більше скоротити чисельність особового складу. Існує розрив між нашими амбіціями і реальністю… Навіть 3,6% може бути недостатньо», – сказав високопосадовець із Міноборони.
За словами інших чотирьох поінформованих осіб, значення у 3,6% ВВП «далеко не найвищий показник», використаний в огляді.
Британський прем’єр-міністр Кір Стармер раніше пообіцяв збільшити витрати на оборону до 2,5% ВВП та почав повний перегляд військового потенціалу Сполученого Королівства, який завершиться наступного року.
Чиновники та аналітики також стверджують, що витрат у 2,5% ВВП недостатньо для повної модернізації британських Збройних сил, які були ослаблені роками недостатнього інвестування.
Наразі лише 23 із 33 країн-членів НАТО виконують зобов’язання перед Альянсом, виділяючи 2% ВВП на оборонні витрати.
Як повідомляв Укрінформ, 23 липня міністр оборони Великої Британії Джон Гілі заявив, що стан Збройних сил країни, виснажених десятиліттями скорочень, «набагато гірший, ніж ми думали».