Громадам є що купувати і є на що витрачати свої гроші – Кулеба про заблоковані платежі комунальних підприємств у Чернігові
Громадам є що купувати і є на що витрачати свої гроші – Кулеба про заблоковані платежі комунальних підприємств у Чернігові

Громадам є що купувати і є на що витрачати свої гроші – Кулеба про заблоковані платежі комунальних підприємств у Чернігові

Громадам є що купувати і є на що витрачати свої гроші – Кулеба про заблоковані платежі комунальних підприємств у Чернігові

Міністр заявив, що місцева влада часто прикриває свої невдачі впливом військової адміністрації, хоча у них різні завдання.

Чернігів має витрачати більше грошей на оборону міста, а не розвиток комунальної інфраструктури, а заява секретаря міськради, виконувача обов’язків міського голови Чернігова Олександра Ломако про відставку через політичний тиск голови військової адміністрації Дмитра Брижинського є політичним кроком, вважає віцепремʼєр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Коментуючи Інні Ведерніковій в інтерв’юдля ZN.UA ситуацію в Чернігові, де керівник міста пішов із посади після загрози зупинки харчування в дитячих садках, блокування рахунків найбільшої лікарні та зупинки транспорту через блокування головою ВА платіжок цих підприємств, а також практику запровадження військових адміністрацій в Україні без чітко прописаних правил міністр зазначив, що мер міста і голова військової адміністрації — не вороги, але у них різні завдання, зона відповідальності та пріоритети. Тому для їх реалізації потрібно знаходити компроміс.

«На що нині Чернігів має витрачати свій бюджет? На розвиток комунальних підприємств чи все-таки на оборону міста? Для мене відповідь є очевидною. В цьому й полягає суть конфлікту. В моєму розумінні військова адміністрація в Чернігові 24/7 має займатися обороною Чернігова. Мені б хотілося, щоб у цього міста завдяки грошам громади було більше мобільних груп, які б збивали «шахеди», більше РЕБ тощо. Точно так само я можу сказати про місто Київ, мер якого обмежується презентацією нової партії «мавиків», куплених на гроші платників податків столиці», - заявив Кулеба.

Як приклад він навів Запорізьку область, де голова обласної військової адміністрації Іван Федоров системно коригує бюджет та відправляє його частину на військові потреби.

«І він це робить не в авральному порядку, коли почали говорити про те, що росіяни концентрують резерви біля міста, а з моменту свого призначення. … Повірте, запит стосовно оборони величезний. Сидіти й чекати, поки до вас приїде якийсь генерал і скаже, що робити, не варто ні Чернігову, ні Сумам, ні Харкову, ні Запоріжжю, ні Херсону», - додав міністр.

На зауваження журналістки, що часто військові адміністрації без необхідного на те рішення Верховної Ради беруть на себе повноваження органів місцевого самоврядування та втручаються у земельні та бюджетні питання, як от в Чернігові, де керівник ВА своїм розпорядженням виділяв земельні ділянки забудовнику, який очолює фракцію «слуг» у міськраді, Кулеба заявив, що все не так однозначно.

Міністр розповів, що на приклад у місті Нетішині Хмельницької області військову адміністрацію запровадили після конкретної доповіді Головного управління розвідки та розгорнутої розмови з міським головою: «Міського голову оперативно ознайомили із ситуацією, ми довго з ним говорили. І що? Він досі ходить і розповідає про захоплення влади, переділ землі тощо. Зокрема й на міжнародних форумах», - обурився Кулеба.

При цьому він зазначив, що владі важливо мати збалансовану державну позицію щодо критеріїв і принципів введення військових адміністрацій, оскільки ці тези обговорюються і з нашими міжнародними партнерами.

«Є закон про воєнний стан, який чітко й однозначно регулює це питання», - відповів він на запитання, чому, врешті, влада у таких містах опиняється де-факто в руках військових адміністрації.

Нагадаємо, що на початку грудня після тривалих заяв про політичний тиск з боку центральної влади виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако подав заяву про звільнення з посади голови міської ради.

До цього Ломако неодноразово заявляв, що в Києві хочуть показати недієздатність керівництва Чернігова і після «підпорядкувати призначеному чиновникові виконавчий орган, комунальні підприємства та установи».

Сесія Чернігівської міської ради, де буде винесено на голосування питання про відставку в.о. міського голови, призначена на завтра, 20 грудня.

Раніше, два роки тому, через суд від управління містом було усунуто міського голову Владислава Атрошенка. В останнього конфлікт із Києвом розпочався ще до повномасштабної війни

Джерело матеріала
loader
loader