Кулеба запропонував віддати комунальні підприємства під контроль іноземних інвесторів
Кулеба запропонував віддати комунальні підприємства під контроль іноземних інвесторів

Кулеба запропонував віддати комунальні підприємства під контроль іноземних інвесторів

Кулеба запропонував віддати комунальні підприємства під контроль іноземних інвесторів

Віцепремʼєр, коментуючи законопроєкт №6013 про передачу комунальних підприємств у приватні руки, розкритикував мерів за непроведену модернізацію мереж попри неповернену державою різницю в тарифах.

Органи місцевого самоврядування мають відповідати за роботу власних комунальних підприємств, а не використовувати їх як інструмент для відмивання коштів, заявив віцепремʼєр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба в інтерв’ю для ZN.UA, коментуючи лобійований спікером ВРУ Русланом Стефанчуком законопроєкт №6013, який передбачає приватизацію комунальних підприємств та заборону на створення нових.

Міністр зазначив, що в нього є питання до кожного мера в країні щодо того, скільки саме його місто вклало у модернізацію комунальних підприємств та їхніх мереж.

«У цьому випадку ми маємо говорити виключно мовою цифр. І тут у мене будуть дуже важкі запитання до будь-якого мера. … Модернізації не проведено. Ні у водоканалах, ні в теплоенерго, ні в НАКу, ніде. І я не добирав слів, коли ми проводили останню нараду. А ці гроші ж було закладено в тарифи», - заявив він.

При цьому віце-прем’єр погодився, що у цій проблемі є і інша сторона, коли місцеві бюджети не отримали в сумі 45 млрд гривень різниці в тарифах, які обіцяла компенсувати держава.

«Це окремий аспект проблеми, і я цього не заперечую. Але наполягаю на тому, що це дорога з двостороннім рухом. Органи місцевого самоврядування, обласні ради мають відповідати за комунальні підприємства. Війна показала, до чого призводять постійні розкрадання й зловживання», - вважає Кулеба

На думку глави Мінрозвитку, оптимально було б, якби комунальні підприємства опинились під контролем іноземних інвесторів, які вкладуть у них гроші та модернізують мережі, бо українські приватні підприємства, за його словами, є сумнівними.

«Ми вже багато разів мали справу з приватними водоканалами тощо. Результат нульовий», - зазначив він.

Водночас Кулеба додав, що загалом закон дуже дискусійний, оскільки створює додаткові труднощі для місцевих мерів, які по суті відповідальні за підготовку до опалювального сезону в місті, але не матимуть важелів впливу на процес підготовки.

За його словами «ключовим є те, що до реалізації цієї ініціативи буде відстрочка в п’ять років». Однак зазначимо, що таке відтермінування передбачено лише для існуючих КП, але не для нових. А з початком вступу в дію закону, в разі його прийняття, водоканали, теплоенерго й лікарені не зможуть створювати нові КП, що стало важливим інструментом реагування на деякі труднощі в умовах війни.

Джерело матеріала
loader