В Україні триває загальна мобілізація, і чоловіки призовного віку отримують повістки для проходження військової служби. Начальник сектору мобілізаційної роботи Сумського обласного ТЦК Сергій Монукало розповів, як змінився процес вручення повісток та які їхні види зараз використовуються.
Сьогодні повістки стали частиною цифровізації. Їх можна друкувати через систему "Оберіг", і для цього не потрібен ручний підпис начальника ТЦК. Замість цього використовується електронний підпис (КЕП), що має таку ж юридичну силу. Повістки можна надсилати на підприємства, де відповідальні особи передають їх працівникам, або вручати під час патрулювання в місцях скупчення людей, повідомляють в інтерв'ю "Суспільному".
Два основних види повісток:
- Для уточнення даних. Такі повістки потрібні для перевірки інформації про військовозобов'язаного. Це також перший крок перед проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК).
- Бойова повістка. Її отримують ті, хто вже пройшов усі перевірки. Вона означає мобілізацію та є підставою для тимчасового звільнення з роботи.
Однак варто пам’ятати, що ТЦК лише виконують свою роботу. Якби росія не розпочала війну, не було б потреби роздавати повістки. Основним ворогом України є саме росія та її громадяни, які зруйнували наші міста і життя.
Українська армія діє інакше, наші військові проходять ретельну підготовку, тоді як росіяни кидають своїх людей у бій без будь-якого навчання. Вони прийшли знищувати нас, а ми змушені захищатися. І якщо ми не боротимемося, росіяни можуть дійти до наших домівок і змусити нас воювати за їхні інтереси.
Тож кожен внесок у нашу оборону важливий. Збройні сили України захищають мирне населення, віддаючи свої життя, щоб зберегти нашу незалежність.
Наша згуртованість і взаємодопомога допоможуть перемогти ворога та зберегти свободу, яку вже раз втратили 100 років тому, тоді ми відмовилися від війни і здалися, та отримали через декілька років голодомор.
Раніше ми повідомляли, кількість новобранців катастрофічно меншає: військові б'ють на сполох.
Мобілізацію посилять: поки рівень недостатній - детальніше на Знай.ua.