Шефредактора «Європейської правди» затримали у Брюсселі за сендвіч з ковбасою
Шефредактора «Європейської правди» затримали у Брюсселі за сендвіч з ковбасою

Шефредактора «Європейської правди» затримали у Брюсселі за сендвіч з ковбасою

Під час перевірки на вході до Будинку Європи на руках Сергія Сидоренка виявили «сліди вибухівки» і затримали «за підозрою у підготовці вибуху на саміті ЄС». Згодом з`ясувалося, що це – лише «сліди нітратів», які залишив сендвіч з ковбасою: його журналіст з`їв за деякий час до прибуття на місце проведення саміту.

Шефредактора «Європейської правди» Сергія Сидоренка затримали у Брюсселі «за підозрою у підготовці вибуху на саміті ЄС». Під час перевірки на вході до Будинку Європи детектор на його руках виявив «сліди вибухівки». Згодом з`ясувалося, що це – лише «сліди нітратів», які залишив сендвіч з ковбасою: його журналіст з`їв за деякий час до прибуття на місце проведення саміту. Про це Сергій Сидоренко розповів у фейсбуці.

«Все почалося з того, що на вході до будинку Європи, де проходить саміт, запищала якась піщалка. Охоронець взяв «мазки» з рук (хто раніше часто літав літками, знає – це коли папірцем обмахують руки і вставляють папірець у машинку). І тут – БІНГО! – машинка показала, що у мене на руках сліди вибухівки. Для контролю процедуру повторили двічі, тест був позитивним», - написав Сидоренко.

Спершу, за його словами, ситуація не здавалася загрозливою, охоронці були ввічливими,  службовий собака ніяких ознак вибухівки не виявив. Але потім «сталося щось, про що я не знаю (бо поліція ж говорила фламандською і французькою). У мене моментально і грубо, силою, вирвали телефон, у якому я весь цей час чатився з редакцією та слухав трансляцію з НАТО», на прохання журналіста подзвонити консулу «відповіли – що зателефонуєте з суду. Потім надягнули на руки пакети і сказали чекати. Обшукали речі, вилучили картку ключ від готелю, повідомили, що повезуть мене на обшук».

На той момент, зауважує Сидоренко, правоохоронці вже точно знали, що він – «реальний журналіст: все перевірили, погуглили, поопитували мене по поїздках, звірили з паспортом тощо».

У його готельному номері провели обшук, але так само не виявили нічого підозрілого. Самого Сидоренка допитали у присутності адвоката та за допомогою перекладачки, «англомовної милої пані, яка потім зізналася, що це був один з найдивніших кейсів, які доводилося перекладати».

«На цьому історія добігла кінця, вони провели доволі довгий, детальний допит з дуже інтересними, але напевно обов'язковими за протоколом запитаннями (наприклад, «чи є у вас при собі ключі від вашої квартири в Україні?», «Ви одружений? Так, ось ім’я дружини. А чи є у вас з кимось романтичні відносини?»). Далі повідомили, що передають прокурору мою справу з висновком про невинуватість, ну соррян, так вийшло», - розповідає шефредактор «ЄП».

За його словами, затримання тривало трохи більше п`яти годин, «правда, як бонус – дали поліцейську машину, щоби доїхати з поліції під мигалками до місця пресконференції».

Сергій Сидоренко повідомив, що «у підсумку вони пояснили, що найреальніше стало причиною спрацювання» детектора на вході до Будинку Європи.

Надвечір, дорогою до місця проведення саміту, він з`їв сендвіч, з ковбасою. «Тримав його руками. І от на цих руках детектор показав «сліди нітратів», що за їхніми стандартами є ознакою, що людина працює з вибухівкою. Від слідів ковбаси воно також спрацьовує. А ще від деяких санітайзерів. Лічно я тепер зважатиму на це і не братиму в руки ковбасу перед контролем на безпеку. Особливо в Брюсселі», - підсумував журналіст.

Шефредактора «Європейської правди» затримали у Брюсселі за сендвіч з ковбасою - Фото 1

Копії протоколу допитів

Він також додав, що «у бельгійських базах даних лишилися мої відбитки пальців та фото фас-профіль на фоні лінійки на стіні, все як у фільмах. А у мене лишилася копія протоколу допиту та реально незабутні спогади, частиною яких рішив поділитися. Ну і ідеї-лайфхаки, може кому знадобиться».

Фото: фейсбук-сторінка Сергія Сидоренка

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader