«Томагавки» знову стали у пригоді: армії США представили нову ракетну систему класу «земля — земля»
«Томагавки» знову стали у пригоді: армії США представили нову ракетну систему класу «земля — земля»

«Томагавки» знову стали у пригоді: армії США представили нову ракетну систему класу «земля — земля»

Американська компанія Lockheed Martin представила масштабну модель своєї передової системи середньої дальності (MRC), також відомої як Typhon Weapon System.

Як йдеться в повідомленні, текст якого розміщено на оборонному порталі Army Recognition, ця вдосконалена ракетна система класу «земля — земля» може похвалитися максимальною дальністю стрільби в 1,5 тис. км, що привертає неабиякий інтерес лідерів галузі, чиновників з питань оборони та міжнародних делегацій, які прагнули дізнатися більше про її складні можливості, зазначає АрміяInform.

MRC складається з пускових установок, ракет і оперативного центру батареї, розроблених для боротьби з наземними загрозами. Це частина головного пріоритету модернізації американської армії, щоб розробити та застосувати нові можливості далекого високоточного вогню.

«Наша співпраця з армією США дозволила нам глибше зрозуміти її найважливіші потреби», — сказав Джо ДеП’єтро, генеральний менеджер і віцепрезидент Lockheed Martin. «Це партнерство дозволило нам використовувати технології на наших кораблях, пускових установках і програмах бойових систем для проєктування, розробки, інтеграції та швидкої доставки рішення, яке відповідає вимогам армії. Ми створили нові можливості за допомогою інтеграції існуючих і новостворених технологій, щоб наші бійці були готові на фронті до будь-яких викликів».

Система озброєння середньої дальності (MRC), або Typhon Weapon System, спрямована на посилення можливостей армії США щодо точного удару на середній відстані приблизно від 500 до 1,5 тис. км. У рамках заходів з модернізації американської армії система MRC служить для протидії низці критичних загроз, включаючи ворожі військово-морські кораблі, протиповітряну оборону та наземні цілі.

Долаючи розрив між ракетними системами меншої дальності та гіперзвуковими засобами великої дальності, MRC забезпечує гнучкі та ефективні варіанти стримування ворожих сил у різних сценаріях. Її ключові цілі — стримування та оборона, оперативна гнучкість і підвищення точності ударів, що дає змогу армії реагувати на нові загрози у складних, суперечливих умовах.

Система MRC має низку розширених функцій і бойових можливостей. Її дві основні ракети, Standard Missile-6 (SM-6) і Tomahawk Land Attack Missile (TLAM), забезпечують значну універсальність. SM-6 пропонує багатофункціональні можливості, уражаючи як повітряні, так і надводні цілі, що робить її придатною для протиповітряної оборони та протикорабельних ролей. Здатність протидіяти авіації, крилатим і балістичним ракетам посилює бойові дії Об’єднаних сил протиповітряної та протиракетної оборони США.

Своєю чергою ракети «Томагавк», оптимізовані для точних ударів на великій відстані, дозволяють MRC націлюватися на важливі об’єкти на суші, такі як командні центри та критична інфраструктура. Крім того, система підтримує швидкий перерозподіл і гнучкість ударних засобів, що дозволяє їй адаптуватися до різних сценаріїв на полі бою, включно із середовищами з блокованим доступом та забороненими зонами (A2/AD).

Батарея MRC призначена для забезпечення мобільності та адаптивності, включає кілька пускових установок, центр керування батареєю (ЦКР), первинні рушії та модифіковані причепи. ЦКР діє як командний центр, координуючи ураження цілей і контролюючи процес запуску. Кожна пускова установка налаштована на перенесення та розгортання комбінації ракет SM-6 і Tomahawk, що максимізує ударні можливості батареї.

Модульна структура системи полегшує інтеграцію в існуючі армійські підрозділи, підвищуючи оперативну сумісність об’єднаних сил і дозволяючи їм координуватися з іншими засобами великої дії.

Як поінформували експерти порталу ІКК Defense Express, роботи над цією системою стартували у 2019 році, одразу після виходу рф з угоди РСМД. У 2023 році зі стартової установки Typhon вперше здійснили пуск зенітної ракети SM-6, а згодом і крилатої ракети Tomahawk.

Компанія Lockheed Martin продемонструвала систему MRC як багатообіцяючу майбутню активність для європейських збройних сил, підкресливши її потенціал для підтримки інтегрованих стратегій стримування НАТО та посилення можливостей країн-партнерів.

Оскільки вороги все більше просувають стратегії запобігання доступу та обмежених зон (A2/AD), MRC пропонує важливе рішення, яке дозволяє союзним силам завдавати точних, потужних ударів, залишаючись адаптованими до нових загроз.

Система MRC є одним з елементів ширших зусиль армії США з модернізації своєї артилерії та ракетних військ, що відповідає потребам у різних можливостях, щоб йти в ногу з новими загрозами.

Партнерство Lockheed Martin з армією США відображає відданість розширенню меж точного вогню великої дальності та можливостей засобів ураження середньої дальності, узгоджуючись із ширшим баченням воєнних операцій у кількох сферах, де спільні сили координуються на суші, морі та в повітрі.

Джерело матеріала
loader