Дедалі більше країн Африки відправляють жінок для роботи на воєнних заводах Росії
Дедалі більше країн Африки відправляють жінок для роботи на воєнних заводах Росії

Дедалі більше країн Африки відправляють жінок для роботи на воєнних заводах Росії

Дедалі більше країн Африки відправляють жінок для роботи на воєнних заводах Росії

На жаль, жінки, які їдуть працювати в Росію, не розуміють, що стають співучасниками її злочинів проти України.

Окремі країни Африки з метою зменшення безробіття в своїх країнах налагоджують зв'язки з російськими організаціями з рекрутингу, які набирають працівників для роботи на військових заводах. При цьому рекрутингові організації не цураються брехні і введення людей в оману, вербуючи працівників під фальшивими приводами.

Розслідування з цього приводу зробило видання Голос Америки.

Зокрема, на сайті російської програми "Алабуга-старт" (Алабуга - татарська назва Єлабуги) запрошує на роботу до Росії, зокрема, до Татарстану, африканських жінок. Рекламні ролики на сайті спрямовані саме на жінок і розрахорвані на жіночу психологію.

За "Алабугою-стартом", перспективи для африканок у Росії просто феєричні - в роликах показане щасливе життя, неважка і добре оплачувана робота, шлюб з місцевими чоловіками.

Запрошують законтрактуватися на будівництво, прибирання, а також на заводи. Нібито у жінок залишиться багато вільного часу і можливість зайнятися спортом, розважатися, навчатися.

Як повідомляє російське незалежне видання Protokol, програма спеціально націлена на молодих жінок, оскільки її організатори вважають, що молоді чоловіки з Африки "можуть бути занадто агресивними та небезпечними", а жінки слухняніші.

"Багато з цих країн мають дуже високий рівень безробіття. Росія пропонує їм привабливо упаковані та привабливо продані робочі пропозиції". Утім Росія свідомо не розповідає усю правду, каже Девід Олбрайт, засновник Інституту науки і міжнародної безпеки та автор звіту, що викриває програму, яка експлуатує молодих жінок.

"Заявники не знали, що вони працюватимуть по суті в компанії, яка перебуває під санкціями США та Європи, виробляючи безпілотники, які використовуються для руйнувань українських цивільних цілей... І тому в цьому сенсі вони є співучасниками злочину, міжнародного злочину...", – сказав Олбрайт.

Олбрайт наголошує, що на заводі виготовляють саме іранські дрони Shahed-136.

Олбрайт стверджує, що представники "Алабуги" нещодавно відвідали Сьєрра-Леоне, Замбію та Мадагаскар, підписавши меморандуми про співпрацю з місцевими організаціями. Ці зв'язки, як він вважає сигналізують про потенційне розширення зусиль з вербування.

"Голос Америки" виявив, що деякі африканські уряди є свідомими партнерами "Алабуги". Зокрема, про набір за програмою "Алабуга старт" є оголошення на сайті міносвіти Нігерії. Схожі повідомлення розміщені на урядових сайтах Уганди, Малі та Буркіна-Фасо та в азійському Бангладеші.

На звернення за офіційними коментарями до урядів Уганди, Руанди, Кенії, Південного Судану, Сьєрра-Леоне, Ефіопії та Нігерії, а також до посольства Росії у Вашингтоні жодної відповіді видання не отримало.

Росіяни почали вербувани іноземців для роботи на військових заводах після скандалу з школярами і студентами - до того, як залучати іноземців,  на виробництво дронів керівництво індустріального парку використовувало російських студентів та старшокласників. Для цьоьго навіть були лобійовані зміни до трудового законодавства, що потім дозволило наймати дітей віком до 18 років на роботи з токсичними хімікатами. Діти працювали по 12 годин на заводі, їхнє життя строго контролювалося, і батьки поскаржилися на це.

З 2022 року Росія використовує найману працю іноземців, особливо з бідних африканських країн.

Раніше стало відомо, що на заводах з випуску дронів у Татарстані восени працювало близько 200 жінок зі С'єрра-Леоне, Уганди, Руанди, Південного Судану. Вони узнали про характер роботи тільки коли приїхали до Росії.Повернутися неможливо через брак коштів на дорогу, залишитися - умови праці та оплата далекі від обіцяних. І це ще вони не зрозуміли, що стали співучасниками злочину.

Не забуває Росія і про африканських чоловіків. Декілька днів тому росіяни завезли представників африканських країн на тимчасово окуповану Донеччину для зустрічі з Дєнісом Пушиліним та обговорення вербування найманців до армії РФ. Про це повідомляє Центр національного спротиву. "Серед прибулих – делегати з Ефіопії, Малаві, Мозамбіку, Південного Судану, Танзанії, Уганди, Екваторіальної Гвінеї, Коморських островів, Замбії, Джибуті, Есватіні та Сомалі", – йдеться у дописі.

 Головна мета візиту заморських гостей, за словами Пушиліна, полягає у легітимізації російської окупації. А неофіційна – перемовини щодо вербування  найманців у армію Кремля серед африканських країн.

Джерело матеріала
loader
loader