Єврокомісія пропонує зупинити безвіз для чиновників Грузії
Єврокомісія пропонує зупинити безвіз для чиновників Грузії

Єврокомісія пропонує зупинити безвіз для чиновників Грузії

Єврокомісія пропонує призупинити дію безвізового режиму для офіційних осіб Грузії, зокрема власників дипломатичних паспортів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

«Єврокомісія сьогодні запропонувала призупинити дію частини угоди між ЄС і Грузієюзі спрощення видачі віз. Якщо Рада ЄС ухвалить таку пропозицію, грузинські дипломати, офіційні особи та члени їхніх родин, які мають дипломатичні та офіційні паспорти, потребуватимуть візу для подорожі до ЄС для короткострокового перебування до 90 у будь-який період у 180 днів», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, заходи щодо спрощення візового режиму, такі як скорочення терміну опрацювання візи, зменшення її вартості та можливість подавати скорочений перелік необхідних документів, надалі не поширюватимуться на власників дипломатичних та офіційних паспортів.

На переконання Єврокомісії, таке рішення не матиме негативного ефекту для контактів між людьми, оскільки громадяни Грузії, які мають звичайні паспорти, будуть надалі користуватися перевагами безвізового режиму під час подорожей до ЄС для короткострокового перебування.

«Ці пропозиції є відповіддю на насильницькі репресії грузинської влади проти учасників мирних протестів, політиків та незалежних медіа, які розпочалися після того, як 28 листопада влада країни оголосила, що не прагне надалі відкривати переговори з ЄС (щодо членства – ред.) до 2028 року», - йдеться у документі.

Додатковим фактором для призупинення дії безвізового режиму для грузинських офіційних осіб, як повідомляє Єврокомісія, є ухвалення Грузією законодавства «щодо прозорості закордонного впливу» (ухвалено у травні 2024 року) та «про сімейні цінності та захист підлітків» (ухвалено у вересні 2024 року). Обидва ці акти підривають фундаментальні права, які є в основі цінностей ЄС. Тим часом дотримання фундаментальних прав та ефективна імплементація політики недискримінації є вирішальною вимогою для візової лібералізації.

Як нагадується у повідомленні, ЄС вже здійснив заходи у відповідь на серйозний демократичний відкат у Грузії. В червні Європейська рада відзначила, що поточний курс дій грузинської влади призвів до зупинки процесу входження Грузії до ЄС.

В міру того, як ситуація продовжувала погіршуватися, після обговорення на рівні міністрів закордонних справ ЄС 16 грудня Єврокомісія вирішила запропонувати призупинення візових виключень для дипломатів та офіційних осіб Грузії.

Ця пропозиція передана на розгляд Ради ЄС. Після її формального ухвалення та набуття чинності країни ЄС будуть застосовувати візові правила для дипломатів та офіційних осіб Грузії.

Як повідомлялося, угода між ЄС і Грузією про спрощення візового режиму набула чинності з 1 березня 2011 року. У 2017 році, після успішного завершення діалогу з лібералізації візового режиму, Грузія отримала безвізовий режим для поїздок своїх громадян до країн ЄС.

28 листопада прем'єр-міністр Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС та від фінансової допомоги Євросоюзу до 2028 року.

Така позиція влади викликала обурення в суспільстві, в Тбілісі та в інших містах країни розпочалися масові протести. Влада Грузії застосувала насильство та репресії проти учасників мирних демонстрацій.

Теги за темою
Грузія Єврокомісія
Джерело матеріала
loader