Верховна Рада найближчим часом розгляне законопроєкт №12178, який передбачає реформу медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи. Нововведення зачеплять як військовозобов’язаних, так і людей з інвалідністю.
Законопроєкт оновлює підстави для відстрочки від мобілізації для тих, хто здійснює постійний догляд за хворими родичами.
- Тепер відстрочка буде можлива не лише на основі висновків МСЕК чи лікарсько-консультативної комісії, але й за рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.
- Це стосується догляду за хворими дружиною, чоловіком, дітьми чи батьками, а також родичами з інвалідністю I чи II групи.
Що зміниться для людей з інвалідністю?
Оновлення довідок про інвалідність
Чоловіки віком від 25 до 60 років з інвалідністю II чи III групи мають пройти оцінювання функціонування особи у період з 1 квітня до 1 листопада 2025 року, якщо їхній повторний огляд припав на час дії воєнного стану, але вони не пройшли його.
Продовження строку інвалідності
Особи, які не змогли вчасно пройти повторний огляд у 2025 році, матимуть продовження інвалідності до дати нового рішення, але не пізніше 1 липня 2025 року.
Зміни покликані зробити систему більш гнучкою та сучасною:
- Включення нового механізму оцінювання функціонування особи дозволить точніше визначати потреби громадян у догляді.
- Рішення, видані раніше МСЕК, залишаються чинними та прирівнюються до нових документів.
Нагадаємо,відстрочка від мобілізації без візиту до ТЦК: кому дали унікальний шанс
Раніше ми розповідали проскасування третьої групи інвалідності в Україні: у Кабміні озвучили важливу заяву
Також, "буде конвеєр штрафів": адвокат розповів, як в Україні з 2025 року зміниться мобілізація