В Україні спостерігається різке збільшення рівня глибокої бідності, що означає, що дедалі більше людей опиняється на межі виживання. Про це в ефірі "Київ24" розповіла Людмила Черенько, доктор економічних наук та завідувач відділу Інституту демографії та соціальних досліджень.
За словами експерта, за два роки повномасштабної війни бідність у країні збільшилася майже вдвічі. Особливо важко доводиться жителям північних областей – Чернігівській та Сумській. У великих містах на кшталт Києва, Харкова та Дніпра злидні зросли, але не так сильно.
Найменші рівні бідності спостерігаються у Києві, Закарпатті та Чернівецькій області.
"У 2021 році людей, які мають доходи на такому рівні, у нас було 1,3%. Фактично в межах статистичної похибки. Якби не повномасштабна війна, то 2023 року ми взагалі цю цифру не зафіксували б . Але в 2023 році таких людей виявилося майже 9%, відбулося семиразове зростання", – сказала Людмила.
За даними Світового банку, через війну кількість українців, які живуть за межею бідності, збільшилася на 1,8 мільйона людей порівняно з 2020 роком. Основною причиною цього зростання стало масове скорочення робочих місць: більш як 20% працездатного населення втратили роботу.
Головним викликом залишаються питання безпеки та закінчення війни, проте українська економіка продовжує адаптуватися, незважаючи на такі складнощі.
Крім того, Знай.ua повідомляв, якщо на карті немає особистих грошей: чи можуть списати штраф від ТЦК з кредитного ліміту