США назвали ракетну програму Пакистану «новою загрозою»
США назвали ракетну програму Пакистану «новою загрозою»

США назвали ракетну програму Пакистану «новою загрозою»

Пакистан нарощує потенціал потужностей балістичних ракет великої дальності, що в перспективі може дозволити йому вражати цілі далеко за межами Південної Азії, що робить його «новою загрозою» для Сполучених Штатів.

Про це заявив заступник радника з національної безпеки США Джон Файнер, повідомляє Укрінформ із посиланням на Reuters.

За словами Файнера, Пакистан працює над «дедалі складнішими ракетними технологіями, від систем балістичних ракет великої дальності до обладнання, яке дасть змогу випробовувати значно більші ракетні двигуни».

Якщо ці процеси збережуться, сказав Файнер, «Пакистанматиме можливість завдавати ударів по цілях далеко за межами Південної Азії, в тому числі і в Сполучених Штатах».

Кількість ядерних держав, які мають ракети, здатні досягти США, «дуже мала, і вони, як правило, ворогують між собою», - додав він, назвавши Росію, КНДР і Китай.

«Тому, чесно кажучи, нам важко розглядати дії Пакистану як щось інше, окрім нової загрози для Сполучених Штатів», - сказав Файнер.

Його промова прозвучала наступного дня після того, як Вашингтон оголосив про новий раунд санкцій, пов'язаних із пакистанською програмою розробки балістичних ракет, в тому числі вперше проти державного оборонного агентства, яке здійснює нагляд за цією програмою.

Ісламабад позиціонує свою ядерну зброю і програми балістичних ракет як засоби стримування проти індійської агресії і як такі, що спрямовані на підтримання регіональної стабільності.

За оцінками дослідницької організації Bulletin of the American Scientists, Пакистан має запас близько 170 боєголовок.

Як повідомляв Укрінформ, у серпні Пакистан успішно провів пуск балістичної ракети Shaheen-II класу «земля-земля».

Джерело матеріала
loader
loader