Українське ВВС опублікувало топ фільмів за 2024 рік, включивши в нього скандальну серед українців «Анору»
Те, що нам не вдалося зупинити світ від любові до всього російського (зокрема, культури), стає все ясніше. Золота пальмова гілка в Каннах для американського фільму «Анора», де головні герої — росіяни, запустила низку інших винагород для цієї історії про веселого сина російського олігарха, який в Америці одружується із стриптизеркою. За сюжетом вона американка узбецького походження, але світова преса нерідко називає її теж росіянкою.
Російські актори вже отримують номінації за участь в картині. Зокрема Юра Борісов чекає вердикту від журі «Золотого глобусу».
«Анора» вже закріпила за собою статус успішної картини. Тож, не дивно, що кінооглядачі головної редакції ВВС в Лондоні включили фільм в список найкращих стрічок минулого року.
Українська редакція ВВС часто розміщає в україномовній версії матеріали англійських колег. Оскільки вони авторські, то публікуються без змін. Тому згадка «Анори» в переліку — нейтрально забарвлена та навіть містить помилку, яку британські автори зробили в оригінальному тексті. Героїня у них теж має російське походження.
Втім, якщо британці і справді не бачать нічого поганого в «хороших росіянах» (в цьому випадку мова не про політичні погляди, а про відносну позитивність героїв), то для українського читача все ж не вистачає правдивої інформації про фільм.
То що ж «не так» з «Анорою», крім того, що українців бісить будь-яка згадка всього російського, якщо це не звіт про втрати російської армії?
По-перше, актори.
В одній з ролей — вже згаданий нами Юра Борісов. Той самий, що став обличчям мілітаристської агітки «Калашніков», знятої напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Знятого, до речі на кошти в тому числі збройного концерну «Калашников».
За участі Російської військово-історичної спільноти та міністерства промисловості та торгівлі.
Саме під час зйомок в цьому фільмі Борісов їздив до анексованого Криму. Що є прямим порушенням українського закону. Тобто за всіма прикметами Борісов має бути в Україні забанений.
По-друге, якщо почитати інтерв'ю режисера картини Шона Бейкера, то ідею для фільму про росіян підкинула йому якась таємнича «американська росіянка», яка стала консультанткою ще на етапі розробки сценарію:
«Був момент еврики, коли ми знайшли головний сюжет. Моя команда працювала з консультанткою з російсько-американської спільноти. Ми розробляли ідею: молода жінка потрапляє у заручники до російської мафії, тому що її мертвий чоловік був винен гроші. Протягом приблизно 24 годин вона почала розуміти, що її чоловік — не той хлопець, за якого вона думала, що вийшла заміж, оскільки він не прийшов їй на допомогу. Раптом вона почала тяжіти до чоловіків які її викрали, — такий собі стокгольмський синдром.