"Дощ падає" чи "дощ іде" – як правильно казати: відповідь здивує багатьох
"Дощ падає" чи "дощ іде" – як правильно казати: відповідь здивує багатьох

"Дощ падає" чи "дощ іде" – як правильно казати: відповідь здивує багатьох

Вживаючи ці словосполучення, досить легко помилитися.

Ви дізнаєтеся:

Нерідко, коли ми розмовляємо про погоду з іншими людьми, може прозвучати фраза "надворі йде сніг" або "краще без парасольки на вулицю не виходити, адже там падає дощ".

Але який тоді варіант правильний – сніг і дощ насправді йдуть чи падають? Відповідь на це запитання дала ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.

"Падав сніг на поріг, кіт зліпив собі пиріг". Пам’ятаєте цей віршик з дитячої абетки? До речі, багатьох цікавить – сніг падає чи все-таки сніг іде? Як правильно? А правильні обидва варіанти – сніг падає і сніг іде. Можете говорити, як вам подобається", – пояснила вона.

Також Багній зазначила, що те ж саме стосується дощу. Дощ також падає і іде – і так, і так правильно українською.

Дивіться відео про те, як правильно казати "дощ падає" чи "дощ іде":

Раніше Главред розповів, чому "грудень" має таку назву – правильну відповідь знають не усі. Ольга Багній зазначила, що перший місяць зими не завжди називався груднем – упродовж багатьох віків його називали по-іншому.

Також Ольга Багній розповіла, що означає "ходити іменинником". Досить часто стан людини, який можна описати таким фразеологізмом, ми називаємо іншими словами. Але не зайвим буде знати ще й такий милозвучний вислів.

Вас також може зацікавити:

Хто така Ольга Багній?

Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.

Джерело матеріала
loader