Німецька армія має бути готовою до війни, а це означає, що для цього потрібні додаткові витрати, заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус в інтерв'ю медіагрупі Funke.
«Нам потрібен оборонний бюджет щонайменше 80 мільярдів, а скоріше 90 мільярдів євро щорічно з 2028 року, щоб забезпечити вимоги, які ми маємо через посилену ситуацію з безпекою», – сказав Пісторіус.
Міністр зокрема процитував президента Росії Владіміра Путіна, який майже три роки веде агресивну війну проти України та погрожував напасти на союзників, які підтримують Київ.
«Якщо Путін нападе, ми повинні бути готові вести війну», – сказав Пісторіус.
Коментарі міністра прозвучали на тлі закликів до членів НАТО збільшити витрати на оборону. Новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що члени альянсу повинні витрачати на оборону «набагато більше», ніж поточна ціль у 2% валового внутрішнього продукту.
Як повідомляється, обраний президент США Дональд Трамп заявив європейським чиновникам про бажання, щоб союзники по НАТО витрачали на оборону 5% ВВП.
Щоб забезпечити таке збільшення бюджету, Пісторіус пропонує здійснити реформу так званого боргового гальма Німеччини, яке ставить конституційне обмеження на дефіцит бюджету.
«Я вважаю, що в цій ситуації політично неправильно жорстко дотримуватися «боргового гальма». Якщо ми фінансуємо необхідні видатки на нашу оборону зі звичайного бюджету, це зменшує здатність держави діяти, ставить під загрозу соціальний захист і, таким чином, зміцнює екстремістські партії», — сказав Пісторіус.
«Боргове гальмо», яке було внесене до конституції тодішнім канцлером Ангелою Меркель у 2009 році, обмежує структурний дефіцит бюджету до 0,35% ВВП. Його дедалі частіше критикують як такий, що не відповідає сучасним реаліям.
Пісторіус також висловився за участь Німеччини в європейських зусиллях щодо направлення миротворців в Україну, але підкреслив, що такий план може бути реалізований лише після закінчення війни.
Раніше Пісторіус припускав, що вже у 2029 роціРосія може напасти на одну з країн НАТО.