Штучний інтелект уперше намалював автопортрет
Штучний інтелект уперше намалював автопортрет

Штучний інтелект уперше намалював автопортрет

Штучний інтелект уперше намалював автопортрет, показавши, який, на його думку, він має вигляд. Про це пише Daily Star.

Штучний інтелект «знає», що він не людина, а лише комп'ютерна система, тож міг би зобразити себе як робота чи політика. Натомість ШІ намалював себе як суміш 40 художників, які завантажили в програму власні селфі.

Цей тест був проведений страховою компанією Hiscox, щоб відзначити запуск свого першого звіту Art and AI Report. У звіті розглядається вплив штучного інтелекту на світ мистецтва та етична дилема, що оточує мистецтво, створене штучним інтелектом.

Автопортрет ШІ
Автопортрет ШІ

Оскільки ШІ-генератори зображень розвивають здатність створювати нові роботи, вивчаючи навички людей-художників з різних епох, в одному творі можуть поєднуватися роботи від да Вінчі до Бенксі та всіх, хто перебуває між ними.

Автопортрет ШІ

Причина зацікавленості Hiscox в цьому полягає в тому, що це часто робиться без надання компенсації живим художникам або отримання їхньої згоди.

Насправді, за даними страховика, 77% колекціонерів і 78% любителів мистецтва заявили, що художники повинні отримувати справедливу компенсацію за те, що їхні роботи використовуються моделями зі штучним інтелектом.

Штучний інтелект уперше намалював автопортрет  фото 1

Щоб пролити світло на цю ймовірну несправедливість, Hiscox провела тест і виплатила компенсацію всім своїм 40 художникам.

Hiscox виявив, що більш ніж третина (37%) колекціонерів стурбовані тим, що роботи художників використовуються без їхнього дозволу.

Штучний інтелект уперше намалював автопортрет  фото 2

Роберт Рід, керівник відділу мистецтва та приватних клієнтів Hiscox, прокоментував результати дослідження: «Використання штучного інтелекту в мистецтві – це нова межа для арт-ринку, яка несе в собі як ризики, так і можливості. Використання передових технологій може стати фантастичним творчим інструментом, але наше дослідження показує, що в індустрії все ще існують проблеми, з якими доводиться стикатися, особливо коли йдеться про прозорість і винагороду. Немає нічого поганого в тому, що ШІ вчиться творити мистецтво, вивчаючи і засвоюючи людське мистецтво, якщо це відбувається етично, прозоро і чесно».

Звіт Hiscox Art and AI Report виявив, що 42% колекціонерів та ентузіастів мистецтва мають етичні проблеми, пов'язані з мистецтвом штучного інтелекту, тоді як більш ніж третина (37%) колекціонерів стурбовані порушенням авторських прав.

Звіт також виявив, що серед колекціонерів (82%) та ентузіастів (76%) існує сильне бажання чіткого маркування, щоб відрізнити мистецтво, створене штучним інтелектом, від контенту, створеного людиною.

Роберт підсумував: «Ступінь, до якого мистецтво, створене штучним інтелектом, імітує або навіть копіює створені людиною твори мистецтва, які існують, а також прозорість використання штучного інтелекту при створенні творів мистецтва, є одними з основних питань, які визначатимуть майбутнє не лише мистецтва, створеного штучним інтелектом, а й ринку в цілому».

Раніше OpenAI представила нову модель штучного інтелекту Sora, яка перетворює текст у відео. Її роботу вперше продемонстрували в лютому цього року. 

Джерело матеріала
loader
loader