Занесений до Червоної книги: в Україні загинув дуже рідкісний птах, як це сталося
Занесений до Червоної книги: в Україні загинув дуже рідкісний птах, як це сталося

Занесений до Червоної книги: в Україні загинув дуже рідкісний птах, як це сталося

Птах RAMO, ймовірно, загинув ще три тижні тому поблизу села Трудове Ізмаїльського району. Причиною смерті може бути отруєння, розповів науковець Іван Русєв.

В Україні загинув рідкісний птах RAMO, занесений до Червоної книги, — мартин каспійський або чорноголовий реготун. Він мав супутниковий датчик на спині та кільця на лапах. Про це повідомив начальник науково-дослідного відділу національного природного парку "Тузлівські лимани" Іван Русєв у Facebook.

Фото: Facebook
Фото: Facebook

Він розповів, що днями до нього звернулися з проханням допомогти знайти птаха із супутниковим датчиком.

"Птах цей непростий, а дуже рідкісний, занесений до Червоної книги України, — мартин каспійський або чорноголовий реготун, звуть його RAMO, зі супутниковим датчиком на спині та кільцями на лапах. Окільцювали його в румунській дельті Дунаю (о.Сахалін)", — сказав Іван Русєв.

За його словами, цей птах літав до тимчасово окупованого Криму, часто перелітав території парку "Тузлівські лимани" та Нижньодністровського нацпарку.

Важливо Коні Пржевальського, бізони та олені: РФ вивозить з "Асканії-Нової" рідкісних тварин

За отриманими координатами було вставлено місце перебування птаха — неподалік села Трудове Ізмаїльського району Одеської області.

"Пошуки були нелегкими. Птах, скоріш за все, загинув три тижні тому, оскільки упродовж такого періоду передавач давав сигнал з однієї точки. У болоті, серед густого очерету сам передавач і птаха шукав Вадим Самсон, начальник Шаганського відділення Парку", — пояснив він.

Науковець наголосив, що найімовірнішою причиною смерті птаха є отруєння, адже він може шукати їжу на полях, де є отруєне зерно через порушення правил під час боротьби з гризунами.

"Ослаблений птах загинув на ставку і його вітром забило в очерет. Там ми його і знайшли. Прикро, що мартин каспійський закінчив свій життєвий шлях, але ми отримали важливу наукову інформацію", — додав Іван Русєв.

Нагадаємо, в жовтні у ЗМІ повідомили про занесення до Червоної книги їжаків. Адже за останнє десятиліття їхня кількість скоротилася щонайменше на 30%.

У квітня на Закарпатті помітили найбільшого метелика в Європі Сатурнію велику. Ця комаха дотримується нічного способу житті, оскільки їй заважають пересуватися великі крила та тіло.

Теги за темою
смерть Одеська область отруєння
Джерело матеріала
loader
loader