Як передає Укрінформ, про це повідомляє Голос Америки.
У заяві Трампа у соцмережі TruthSocial йдеться, що канал був наданий Панамі не для чиєїсь вигоди, а на знак співпраці між Вашингтоном і цією центральноамериканською країною.
«Якщо принципи, як моральні, так і юридичні, цього великодушного жесту дарування не буде дотримано, то ми вимагатимемо, щоб Панамський канал був повернутий нам, у повному обсязі та без питань», - заявив Трамп.
За його словами, Панамський канал відкрився для бізнесу 110 років тому, і був побудований з величезними втратами для Сполучених Штатів у плані життів і матеріальних цінностей - у джунглях під час будівництва 38 000 американців померли від хвороб.
Трамп назвав «дурною» подальшу передачу каналу Панамі у роки адміністрації 39-го президента США Джиммі Картера.
Він додав, що після передачі каналу Панамі «не було надано дозволів стягувати зі Сполучених Штатів, їх ВМС та корпорацій, які ведуть бізнес у США, непомірні ціни та тарифи за прохід».
Зазначається, що Панамський канал, який значно спростив морську логістику між Атлантикою та Тихим океаном, був побудований у серпні 1914 року.
Будівництво велося упродовж десяти років під егідою Міністерства оборони США.
У 1977 році президент Картер і панамський лідер Омар Торріхос підписали договір про передачу Панамі контролю над каналом з 2000 року. Наступного року договір було ратифіковано американським Сенатом.
Сполучені Штати здійснювали контроль над 80-кілометровим каналом аж до 31 грудня 1999 року, після чого його було передано владі Панами.
Як повідомляв Укрінформ, Панамська морська адміністрація (PMA) позбавить свого прапора чотири судна, які належать до російського «тіньового флоту» і нещодавно потрапили під санкції США.
Фото: Andrew Harnik/Getty Images