Команда моніторингового проєкту Deep State 23 грудня повідомила про тиск через свою діяльність, заявивши, що «не всім главкомам подобається правда». Про це команда повідомила у своїх соцмережах.
«Завжди працювали і докладали максимальних зусиль задля перемоги і допомоги нашим бійцям і нашій країні. Тому маємо залізну репутацію і ту найціннішу довіру серед суспільства, а найголовніше — серед військових. Тому маємо найвідомішу мапу російсько-української війни в Україні та світі. Але, на жаль, не всім главкомам подобається правда і це прикро», — написали у DeepState.
Команда також подякувала всім за підтримку.
«Брехня нас усіх погубить!», — підсумувала команда проєкту.
У DeepState наразі відмовились від детальніших коментарів щодо цього питання. «Детектор медіа» також поки не зміг зв’язатися із речником Генштабу ЗСУ.
Як пише «УП», 20 грудня моніторинговий проєкт Deep State повідомив, що російські війська захопили Трудове та Успенівку, завершивши окупацію останнього фрагмента «Успенівського мішка» на Донеччині. За їхніми даними, не всі українські військові змогли вийти з оточення.
Згодом оперативно-стратегічне угруповання військ «Хортиця» заперечило інформацію Deep State про те, що окремі підрозділи Сил оборони перебувають в оточенні в районі населених пунктів Успенівка та Трудове на Донеччині.
Крім того, 17 грудня аналітики проєкту DeepState повідомили, що російські окупанти продовжують зрізати Времівський виступ на Донеччині, що загрожує оточенню українських сил в районі Великої Новосілки Донецької області.
Натомість 23 грудня речник сил оборони півдня Владислав Волошин в коментарі «Укрінформу» повідомив, що ситуація на Времівському напрямку складна, однак наразі говорити про можливе оточення українських військ не можна.
Проєкт DeepState заснували у 2019 році Роман Погорілий, тоді студент юридичного факультету, та маркетолог Руслан Микула. Це інтерактивна онлайн мапа бойових дій в Україні, яка дає можливість стежити за змінами лінії фронту та перебігом воєнних дій російсько-української війни. У березні 2022 року команда DeepStateMAP створила власний сайт на базі некомерційних мап OpenStreetMaps.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.