Затримання в ТЦК через бронювання: як не стати жертвою помилок у системі
Затримання в ТЦК через бронювання: як не стати жертвою помилок у системі

Затримання в ТЦК через бронювання: як не стати жертвою помилок у системі

Олександр Федієнко, народний депутат, повідомив про проблеми, які виникають у військових комісаріатах (ТЦК). З'явилися випадки, коли військовозобов'язаних, навіть маючи бронювання, затримують і примусово мобілізують.

Проблема полягає в тому, що дані про бронювання не завжди синхронізуються з електронною системою «Оберіг», а паперові документи, що підтверджують бронювання, не визнаються. В коментарі для ТСН.ua Олександр Федієнко ще раз підтвердив, що ці чоловіки мали бронювання.

Олександр Федієнко - фото з Фейсбук

Федієнко навів кілька прикладів таких ситуацій, зокрема у Харківській області, де двоє працівників з документами про бронювання були затримані і доставлені до ТЦК. Один із них був оштрафований, але штраф скасували.

Інший випадок стався на Закарпатті, де чоловік із підтвердженням бронювання три дні чекав перевірки, поки його возили по різних військових частинах. У Одесі чоловіка тримали в ТЦК понад два тижні.

Працівники ТЦК перевіряють чоловіка. Фото: youtube

Парламентар звернувся до Державного бюро розслідувань (ДБР) з проханням дати правову оцінку таким діям. Міноборони пояснило, що проблеми виникають, коли дані не синхронізуються з реєстрами, і радять військовозобов'язаним звертатися з паперовими документами до ТЦК для вирішення питання.

Крім того, Знай.ua повідомляв, бронювання від мобілізації за новими правилами: робота, зарплатня, критичні терміни

Джерело матеріала
loader