Про це повідомив голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Микола Марчук в інтервʼю Укрінформу.
"За час широкомасштабного вторгнення ми в цілому забезпечили житлом 1164 українських родини", - сказав Марчук.
За його словами, програми Держмолодьжитла, на відміну від банківських іпотечних продуктів, передбачають пільги для громадян, які потребують підтримки держави - молодих сімей, внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій, військовослужбовців та науково-педагогічних працівників.
Зокрема, статутний капітал Держмолодьжитла, який спрямовується на цільове житлове кредитування молоді, становить ₴656,2 мільйона. Фінансовий ресурс місцевих програм з коштами місцевих бюджетів оцінюється цього року приблизно у ₴200 мільйонів, а проєкт "Житло для ВПО" фінансується урядом Німеччини у сумі ₴830 мільйонів.
Завдяки коштам, які надходять до спецфонду держбюджету від раніше виданих кредитів, щороку видається близько 12-15 кредитів за програмою для внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій.
За аналогічним принципом працює програма для науково-педагогічних працівників - на нові кредити спрямовується близько ₴2 мільйонів на рік
Крім того, фінансування із держбюджету 2024 року двох програм, за якими установа виконує зобов'язання попередніх років, становить ₴15 мільйонів. Йдеться про часткову компенсацію відсоткової ставки за житловими банківськими кредитами молодим сім'ям та здешевлення іпотечних кредитів для забезпечення житлом громадян.
Як повідомляв Укрінформ, станом на листопад поточного року із початку дії програми у липні 2021 року понад 880 родин внутрішньо переміщених осіб придбали власне житло за програмою пільгового кредитування "Житло для ВПО" під 3% річних.