Папі Франциску передали Голуба миру на побитому склі з костелу святого Миколая
Папі Франциску передали Голуба миру на побитому склі з костелу святого Миколая

Папі Франциску передали Голуба миру на побитому склі з костелу святого Миколая

Костел святого Миколая у Києві, який 20 грудня постраждав від російського ракетного удару, відвідав кардинал з Ватикану - голова Дикастерії до справ Милосердя Конрад Краєвський. 

Одна з парафіянок костелу – художниця Яна Таргоня - передала Папі Римському Франциску малюнок у кольорах українського прапора Голуба миру, виконаному на побитому склі. Як передає Укрінформ, про це повідомляє сайт Римо-католицької церкви в Україні.

Фото: rkc.org.ua
Фото: rkc.org.ua

"Сьогодні вранці, дорогою до Харкова, костел св. Миколая відвідав голова Дикастерії до справ Милосердя - кардинал Конрад Краєвський.

Папі Франциску передали Голуба миру на побитому склі з костелу святого Миколая - Фото 2

Кардинал розпочав свій візит у костелі з молитви про справедливий мир в Україні і про повернення костелу св. Миколая парафії, передачу якого представники української влади анонсували ще папі Івану Павлу ІІ у 2001 році", - йдеться у дописі.

Папі Франциску передали Голуба миру на побитому склі з костелу святого Миколая - Фото 3

Опісля кардинал у супроводі Апостольського Нунція в Україні, архієпископа Вісвальдаса Кульбокаса, оглянув пошкодження костелу, які сталися внаслідок російського удару, в п’ятницю, 20 грудня. Зокрема, він оглянув уламки скла від фасаду костелу, які були збережені парафією.

Папі Франциску передали Голуба миру на побитому склі з костелу святого Миколая - Фото 4

Одна з парафіянок костелу – художниця Яна Таргоня - передала Папі Римському Франциску малюнок у кольорах українського прапора Голуба миру, виконаному на побитому склі, з написом «Шматочок вітражного скла, з фасаду костелу св. Миколая 20.12.2024 р».

Настоятель парафії о. Павло Вишковський розповів про наслідки для костелу, які спричинив російський ракетний удар по столиці: «Як бачимо, для нашого ворога немає нічого святого. Ранок минулої пʼятниці став для нас трагічним, адже наш храм і так потерпає від руйнування. У ці дні парафіяни власними зусиллями прибрали, побите від вибухової хвилі, вітражне і звичайне скло, та за власні кошти уже засклили полікарбонатом розету і вікна у вежах, і найняли фірму, яка зняла висячі частини вітражу, щоб його зберегти і в подальшому відновити».
Папі Франциску передали Голуба миру на побитому склі з костелу святого Миколая - Фото 5

Наразі розбита ворожими обстрілами розета костелу вже повністю закрита від вітру, і віряни та усі охочі зможуть відвідати Різдвяні Богослужіння, які відбудуться у ці дні.

Папі Франциску передали Голуба миру на побитому склі з костелу святого Миколая - Фото 6

Отець Андрій Гавліч (ОМІ) розповів про роботу християнського реабілітаційного центру «Христотерапія», який діє при парафії, а також про роботу з постраждалими від війни військовими ВПО і молоддю.

Папі Франциску передали Голуба миру на побитому склі з костелу святого Миколая - Фото 7

Кардинал Конрад Краєвський висловив солідарність Святого Престолу та передав різдвяне привітання, молитовну підтримку і благословення Папи Римського Франциска. Місіонери Облати Марії Непорочної, які служать в парафії св. Миколая від 1991 року, та парафіяни подякували Папі Франциску за близкість і солідарність з українцями у цей тяжкий час війни.

Це вже в четверте, коли кардинал відвідав костел св. Миколая у Києві. Вперше Краєвський відвідав костел у 2022 році, одразу після деокупації Київщини і під час Пасхального тридення вмивав ноги волонтерам, які допомагали постраждалим. Адже тоді в костелі парафія створила гуманітарний хаб, і 350 тонн допомоги було роздано потерпілим від окупації українцям.

Як повідомляв Укрінформ, 20 грудня внаслідок ворожого ракетного удару по Києву вибуховою хвилею пошкоджене фасадне вітражне скло на вікнах, а також вежі костелу святого Миколая, пам'ятці архітектури національного значення.

План реставрації Миколаївського костелу, який постраждав внаслідок ракетного обстрілу Києва 20 грудня, передбачає повернення об’єкту культурної спадщини автентичності XIX століття.

Фото надані настоятелем парафії отцем Павлом Вишковським 

Теги за темою
Київ
Джерело матеріала
loader