Професора Василенка через його неетичні висловлювання про українських жінок має перевірити СБУ, - Дмитро Лубінець
Професора Василенка через його неетичні висловлювання про українських жінок має перевірити СБУ, - Дмитро Лубінець

Професора Василенка через його неетичні висловлювання про українських жінок має перевірити СБУ, - Дмитро Лубінець

Водночас Василенко прокоментував свої скандальні висловлювання виданню «УП. Життя», заявивши, що він, «як політичний експерт, видавець військових видань, науковець», може припустити, «що коли в Україну зайдуть тисячі, десятки тисяч миротворців із Європи, це призведе до масштабних особистих історій кохання». А також повідомив, що не знав про те, що канал «пана О. Шелеста може бути занесений до списку проросійських».

Професора, який неетично висловився про українських жінок, повинні перевірити компетентні органи. Про це у Телеграмі повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, який відреагував на висловлювання професора Навчально-наукового інституту журналістики КНУ ім. Шевченка Микити Василенка щодо українських жінок та «іноземних миротворців», які нібито мають сприяти покращенню демографічної ситуації в Україні.

«Професора, який неетично висловився про українських жінок, повинні перевірити компетентні органи: листи вже підготовлені. Сьогодні в соцмережах ширилося відео, де одіозний професор КНУ ім. Тараса Шевченка озвучив свою думку щодо українських жінок, чим обурив суспільство. Можливо, хтось не знав, та професор близько року тому вже втрапляв у скандал і наша інституція отримала щодо нього колективне звернення від студентів. Після мого реагування університет притягнув його до дисциплінарної відповідальності і професор отримав догану», - написав Дмитро Лубінець.

У зв’язку з висловлюваннями Василенка омбудсмен написав листи до міністерства освіти та науки з метою здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю закладу освіти і на університет з вимогою провести службове розслідування». Лубінець зазначив, що він також вбачає потребу звернутися до СБУ.з проханням провести перевірку діяльності Інституту журналістики та здійснити службове розслідування.

«Неетична поведінка перейшла межу, тож це мають перевірити та належно відреагувати компетентні органи!», - підсумував Уповноважений з прав людини.

Водночас видання «УП. Життя» повідомило, що отримало від Микити Василенка його письмовий коментар щодо висловлювання про «іноземних миротворців» та опублікувало коментар без змін:

«Нині в Україні на одну середньостатистичну жінку приходиться 0.8 умовних дитини, при загальносвітовій нормі – 2.2 середньостатистичних дитинки. За даними міжнародних експертів, найвища у світі смертність, найменша тривалість життя. У чоловіків – до 63 років. "Ми вимремо через три покоління, 75 років" – цитуємо економіста О. Плюща. "Нація може зникнути трохи більше, ніж за півтораста років", – перефразована фраза всесвітньо відомої вченої О. Богомолець. Будь-який воїнський контингент, розміщеній в будь-якій країні світу, в будь-які часи означав контакти із місцевими жителями. Іордан в "Історії готів" пише про антських наречених кіннотників короля Германаріха; шведські історики – про тісні стосунки ратників юного короля Карла із полтавчанками.

В новітній історії Ф. Бегбедер в бестселері "Уна і Селінджер" розповідає про короткі і драматичні зв’язки американців із француженками під час висадки в Нормандії. Вітторіо де Сіка присвятив цій темі фільм із Софі Лорен "Чісора". Як політичний експерт, видавець військових видань, науковець, можу припустити, що коли в Україну зайдуть тисячі, десятки тисяч миротворців із Європи, це призведе до масштабних особистих історій кохання. Народження дітей – закономірний успішний фінал. Просто процес цей слід врегулювати вмілим адмініструванням. Аби дітки були записані українками і українцями. Інакше матимемо масштабну міграцію повій з усього світу, наркотики і алкоголь (почитайте Бегбедера). Пропозиція суто прагматична, побудована на науковому аналізі. Спільні європейські сім’ї – традиція українства…

Інші трактування виступу професора на ЮТУБ-каналі – побудовані здебільшого на емоціях, злих почуттях, масовій свідомості. Значно більше схвальних відгуків надійшло на адресу "Студентська газета". Мені приємно, що писали здебільшого випускники Інституту журналістики.

Щодо виступу на каналі пана О. Шелеста. Вперше від журналістки "УП" почув, що канал може бути занесений до списку проросійських. Розберуся як редактор військового видання», – написав Василенко.

Від себе додамо, що фільму Вітторіо де Сіки із Софі Лорен «Чісора» про «короткі і драматичні зв’язки американців із француженками під час висадки в Нормандії», який згадав у коментарі доктор філології, кандидат філософських наук, професор столичного вишу Микита Василенко, не існує. У 1960 році Вітторіо де Сіка зняв знамениту військову кінодраму «Чочара» із Софі Лорен і Жан-Полем Бельмондо у головних ролях. Дія фільму відбувається під час Другої світової війни в Італії (при цьому Нормандія, як відомо, знаходиться у північно-західній Франції). Головну героїню Чезіру (яку грає Лорен) та її 13-річну доньку гвалтують арабські солдати (тобто, не американці і навіть не француженки).

22 грудня відео потрапило в український сегмент соцмереж і викликало бурхливу реакцію користувачів, зокрема, медійників. 

23 грудня Студентський парламент Інституту журналістики оголосив бойкот адміністрації інституту через «систематичні виступи викладача Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микити Кімовича Василенка на проросійських майданчиках, сексистські висловлювання та просування російських наративів».

Раніше студенти неодноразово вимагали звільнення Микити Василенка через численні сексистські висловлювання та поширення проросійських наративів. Останній раз - на початку 2024 року. Тоді постійна комісія Вченої ради КНУ з питань етики визнала, що Василенко порушив етичний кодекс, і винесла йому за це догану. Сам Василенко назвав числені свідчення студентів та студенток «брехнею».

Читайте також: Викладач комуністики. Чому Інститут жупналістики має звільнити Василенка

Фото: Микита Василенко/ з відкритих джерел 

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader