Студпарламент Інституту журналістики просить ЦПД розслідувати публічні висловлювання професора Микити Василенка
Студпарламент Інституту журналістики просить ЦПД розслідувати публічні висловлювання професора Микити Василенка

Студпарламент Інституту журналістики просить ЦПД розслідувати публічні висловлювання професора Микити Василенка

Студенти стверджують, що Василенко є частим гостем проросійських ютуб-каналів, а раніше виступав на каналах Медведчука і агітував вступати до ОПЗЖ.

Студентський парламент Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка звернувся до Центру протидії дезінформації при РНБО з проханням провести розслідування та надати медійного розголосу діяльності викладача інституту Микити Василенка та його публічним висловлюванням. Про це йдеться в листі голови Студентського парламенту Івана Нерсесова до голови ЦПД Андрія Коваленка.

У листі голова студпарламенту стверджує, що Василенко є частим гостем ютуб-каналів, які визнані проросійськими й пропагандистськими ресурсами, і наводить приклади такої співпраці.

Зокрема, пише Нерсесов, Василенко регулярно з'являється на каналі Politeka з провокаційними заголовками, такими як «Всё! Киеву вынесли вердикт! Василенко: ситуация становится критической! Бахнет изнутри». Його висловлювання з випуску «Президента в Украине больше не будет! Корейцы пойдут на Киев. Святотатство в Лавре» активно поширювали такі російські ресурси, як «ПолитНавигатор» та «Олег Царев». 

Також, йдеться в листі, Василенко співпрацює з ресурсами «Дикий Live» та «Олександр Шелест», які ЦПД визнав проросійськими та пов'язаними з каналами Медведчука і Мураєва. Крім того, він тривалий час працював на заборонених в Україні каналах Медведчука News One та «112 Україна».

Як пише Нерсесов, у стінах університету Микита Василенко дозволяв собі такі заяви: «Жінки можуть чогось досягти у чотири способи: чоловік, коханець, батько, брат»; «Я проти того, щоб усі мали права, особливо жінки».

Посилаючись на дані студентів, голова студпарламенту пише, що у 2018–2019 роках Василенко відкрито агітував вступати до лав нині забороненої партії ОПЗЖ («Опозиційна платформа — За життя»). 

«Попри численні звернення студентів до етичних комісій, МОН та Уповноваженого з прав людини, Микита Василенко досі обіймає посаду викладача, а його контракт був подовжений рішенням Вченої ради інституту. Директор ННІЖ Бондар Юрій Володимирович нагородив його як головного редактора газети “Солдат” “грамотою за пропаганду нашої мови, культурологічні розвідки, історичні нариси”, яку студенти вважають цинічною, враховуючи вищезазначені факти», — йдеться в листі.

Враховуючи вищевикладене, Студпарламент просить Центр протидії дезінформації провести детальне розслідування та надати медійного розголосу діяльності та публічним висловлюванням Микити Василенка. «Ми вважаємо, що це допоможе досягнути справедливого покарання та звільнення викладача з університету, а також припинити його участь у медіапроєктах, які загрожують інформаційній безпеці України», — йдеться у листі.

22 грудня відео потрапило в український сегмент соцмереж і викликало бурхливу реакцію користувачів, зокрема медійників. 

23 грудня Студентський парламент Інституту журналістики оголосив бойкот адміністрації інституту через «систематичні виступи викладача Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Микити Кімовича Василенка на проросійських майданчиках, сексистські висловлювання та просування російських наративів».

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Микиту Василенка, який неетично висловився про українських жінок, повинні перевірити компетентні органи.

Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров пообіцяв «вжити заходів» щодо Микити Василенка, а заступниця директора Інституту журналістики Олена Грозна повідомила, що адміністрація інституту наразі готує офіційну позицію щодо Василенка. 

Раніше студенти неодноразово вимагали звільнення Микити Василенка через численні сексистські висловлювання та поширення проросійських наративів. Востаннє — на початку 2024 року. Тоді постійна комісія Вченої ради КНУ з питань етики визнала, що Василенко порушив етичний кодекс, і винесла йому за це догану. Сам Василенко назвав численні свідчення студентів та студенток «брехнею».

  • Читайте також: Викладач комуністики. Чому Інститут жупналістики має звільнити Василенка

Фото: скрин з інтерв'ю Микити Василенка Олександру Шелесту 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Скандал
Джерело матеріала
loader
loader