В Києві зафіксували погіршення якості повітря - названо причину
В Києві зафіксували погіршення якості повітря - названо причину

В Києві зафіксували погіршення якості повітря - названо причину

В Києві зафіксували погіршення якості повітря - названо причину

Моніторинг стану повітря системами визначення якості здійснюється нон-стоп.

24 грудня кияни відчули погіршення якості повітря - це явище тимчасов, і загрози здоров'є людей воно не несе. Пов'язане воно з метеорологічними умовами.

Про це повідомляє Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.

Ймовірною причиною підвищення рівня забрудненості є метеорологічні умови (зокрема, низька швидкість вітру, туман і хмарність), що сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря.

Водночас у Департаменті зазначають, що деякі датчики спостереження за якістю атмосферного повітря при відносній вологості 95% і вище можуть реагувати на туман як на пил. Це може призводити до інтерпретування туману як забруднення, що своєю чергою може впливати на завищені показники індексу якості повітря.

Найнижчий рівень забрудненості зафіксовано на стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря по вулиці Турівській, загальний індекс якості повітря – 47 (низький рівень забрудненості).

Найвищий рівень зафіксовано на пункті моніторингу  по вулиці Китаївській - загальний індекс якості повітря – 63 (середній рівень забрудненості).

У разі подальшого погіршення стану повітря рекомендується: зачинити вікна, обмежити перебування на вулиці, пити багато води. Якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум.

Зараз система моніторингу показує поліпшення якості повітря.

Загальний індекс якості повітря (CAQI, Common Air Quality Index) формується автоматично на основі показників кількох основних забруднювачів: PM2.5 і PM10 (частки пилу), SO2 (діоксид сірки), NO2 (діоксид азоту), О3 (приземний озон), CO (оксид вуглецю). Чим нижчий показник CAQI, тим краща якість повітря.

Згідно з даними проєкту «Глобальний тягар хвороб», передвоєнного 2019 року близько 10% втрат здоров’я в Україні було пов’язано із забрудненням повітря. Це призвело до 43 тисяч передчасних смертей на рік. Цей показник у рази вищий, ніж, наприклад у країнах Північної Європи, де лише 1% втрат здоров’я припадає на забруднення повітря. Про забруднення повітря в Україні читайте у статті Костянтина Федорова "Затамувавши подих. Про що свідчить нове дослідження якості повітря".

Джерело матеріала
loader