![Удар по карманам: українцям хочуть збільшити штрафи за порушення комендантської години, названо суми](https://thumbor.my.ua/C3guOOasvVyY_xEXdoH7JySEIlo=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2Fa8bb220e2ec427e9de156cbaaf5682e1.png)
Удар по карманам: українцям хочуть збільшити штрафи за порушення комендантської години, названо суми
Кабінет Міністрів України подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт №12354, що передбачає зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення(КУпАП).
Метою законопроєкту є посилення відповідальності за порушення спеціальних вимог під час воєнного стану. Автором ініціативи виступив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Згідно з документом, у Кодекс адміністративної відповідальності буде внесено нову статтю 210-2, яка передбачає відповідальність за два основні порушення:
- Невиконання вимог комендантської години — перебування в громадських місцях у заборонений час без спеціальних перепусток або посвідчень.
- Перебування в населених пунктах, де проводиться загальна евакуація, без відповідних дозволів.
Законопроєкт пропонує наступні розміри штрафів:
- За порушення комендантської години — від 850 до 1700 грн, а за повторне порушення протягом року — від 1700 до 3400 грн.
- За в’їзд або перебування в зонах обов’язкової евакуації без дозволу — від 510 до 850 грн, а за повторне порушення — від 1700 до 3400 грн.
Законопроєкт також передбачає винятки для громадян, які перебувають на вулиці в наступних випадках:
- Прямують до укриття;
- Надають медичну допомогу;
- Супроводжують поранених чи тяжкохворих;
- Бере участь у проведенні евакуації чи рятувальних заходах.
Окрім того, документ надає правоохоронним органам повноваження затримувати осіб, які порушують правила комендантської години чи евакуації.
Останні новини України:
Штраф до 85 тисяч гривень: в Україні почала діяти сезонна заборона.
Доведеться платити подвійний штраф: українців попередили, як не переплачувати за порушення ПДР.
Українцям нагадали, коли можна отримати штраф за неправильне скло: можна оскаржити рішення в суді.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)