Етична комісія Київського національного університету ім. Т. Шевченка ухвалила рішення клопотати перед ректором КНУ про винесення другої адміністративної догани професору Інституту журналістики Микиті Василенку. Про це в коментарі «Детектору медіа» повідомив директор Центру комунікацій КНУ Володимир Литвиненко.
За його словами, на оформлення самого наказу потрібен певний час, проте його слід очікувати не пізніше наступного тижня.
Це буде вже друга догана Микиті Василенку протягом року. Володимир Литвиненко підтвердив, що два дисциплінарні стягнення протягом року передбачають звільнення з посади. Відзначимо, першу догану Микита Василенко отримав 16 січня цього року.
Тим часом ректор Київського національного університету Володимир Бугров у коментарі Hromadske також повідомив, що професору Микиті Василенку винесуть другу догану.
Водночас ректор уточнив, що догани поки що немає. «Сьогодні я пишу наказ про оголошення догани — адміністративні стягнення. […] Я винесу і це зроблю так, як слід, щоб не було потім підстав для судових оскаржень», — наголосив ректор.
На питання про те, коли очікувати подання на звільнення Василенка, Бугров відповів: «Воно буде після того, як буде зареєстрований наказ про другу догану. Тоді не подання про звільнення, а тоді вже відділ кадрів готує проєкт наказу у звʼязку з трудовим Кодексом законів про працю. Там два адміністративних стягнення впродовж року призводять до звільнення».
Директор Інституту журналістики КНУ Юрій Бондар у коментарі «ДМ» розповів, що Микита Василенко не пристав на можливість самостійно подати у відставку через скандал з його сексистськими висловлюваннями.
Напередодні Вчена рада Навчально-наукового інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка попросила ректора університету Володимира Бугрова розірвати контракт з професором кафедри друкованих медіа та історії журналістики Микитою Василенком після його висловлювань про українських жінок в етері одного з проросійських ютуб-каналів.
22 грудня відео потрапило в український сегмент соцмереж і викликало бурхливу реакцію користувачів, зокрема медійників.
23 грудня Студентський парламент Інституту журналістики оголосив бойкот адміністрації інституту у зв’язку з «систематичними виступами викладача Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микити Кімовича Василенка на проросійських майданчиках, сексистськими висловлюваннями та просуванням російських наративів».
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Микиту Василенка, який неетично висловився про українських жінок, повинні перевірити компетентні органи.
Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров пообіцяв «вжити заходів» щодо Микити Василенка, а заступниця директора Інституту журналістики Олена Грозна повідомила, що адміністрація інституту наразі готує офіційну позицію щодо Василенка.
Директор Навчально-наукового інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка Юрій Бондар назвав висловлювання Василенка неприйнятними. За його словами, усі члени колективу ставляться до позиції Василенка негативно, однак питання потребує ширшого обговорення в інституті та ухвалення спільного рішення.
Міністр освіти і науки Оксен Лісовий також назвав сексистські висловлювання професора Микити Василенка «неприпустимими», але додав, що як міністр не має права втручатися в автономність вишу.
Раніше студенти неодноразово вимагали звільнення Микити Василенка через численні сексистські висловлювання та поширення проросійських наративів. Востаннє — на початку 2024 року. Тоді постійна комісія Вченої ради КНУ з питань етики визнала, що Василенко порушив етичний кодекс, і винесла йому за це догану. Сам Василенко назвав численні свідчення студентів та студенток «брехнею».
- Читайте також: Викладач комуністики. Чому Інститут журналістики має звільнити Василенка
Фото: Микита Василенко / фейсбук
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.