Глава МЗС Японії висловив "серйозне занепокоєння" діями Китаю у Східно-Китайському морі
Глава МЗС Японії висловив "серйозне занепокоєння" діями Китаю у Східно-Китайському морі

Глава МЗС Японії висловив "серйозне занепокоєння" діями Китаю у Східно-Китайському морі

Глава МЗС Японії висловив "серйозне занепокоєння" діями Китаю у Східно-Китайському морі

Токіо «уважно стежить за ситуацією на Тайвані й останніми військовими подіями».

Міністр закордонних справ Японії Такесі Івая висловив «серйозну стурбованість» з приводу нарощування Китаєм військової потужності, зустрівшись з колегою Ван І в Пекіні, передає cna.

Під час свого першого візиту до Китаю після того, як він став головним дипломатом Японії на початку цього року, Івая сказав Вану, що Токіо «уважно стежить за ситуацією на Тайвані й останніми військовими подіями». Він також «висловив серйозну заклопотаність ситуацією у Східно-Китайському морі, зокрема навколо островів Сенкаку та зростаючою військовою активністю Китаю», ідеться в повідомленні.

Крім того, Івая закликав до якнайшвидшого звільнення японських громадян, затриманих китайською владою. «Непрозорість закону про боротьбу зі шпигунством змушує японців двічі подумати про відвідування Китаю», - зазначив він.

Два міністри також домовилися працювати над тим, щоб Ван відвідав Японію наступного року.

Міністерство закордонних справ Китаю у своїй заяві повідомило, що зустріч відбудеться «у відповідний час», не згадуючи при цьому про військові маневри Пекіна або затриманих японських громадян.

Раніше Івая зустрівся з китайським прем'єром Лі Цянем і домовився працювати над «конструктивними і стабільними» відносинами, повідомило японське інформаційне агентство Kyodo.

Китай і Японія є ключовими торговельними партнерами, але посилення непорозумінь з приводу спірних територій і військових витрат призвело до погіршення відносин останніми роками. Більш наполеглива присутність Пекіна на спірних територіях у регіоні викликала невдоволення Токіо, що змусило його зміцнити зв'язки в галузі безпеки з ключовими союзниками - США та іншими країнами.

Але повернення Дональда Трампа до Білого дому посилило занепокоєння Японії з приводу стабільності американо-японських відносин, і Пекін може спробувати скористатися цим, сказав AFP аналітик із Тайбея Джеремі Чіх-Ченг Чанг. За його словами, Пекін, найімовірніше, прагне знизити антикитайські настрої в правлячій партії Японії, використовуючи перехідний період між двома адміністраціями США як можливість просунути свій регіональний порядок денний. Однак будь-які зрушення в балансі зовнішньої політики Японії можуть мати значні наслідки для всього Індо-Тихоокеанського регіону.

Нагадаємо, торік напруженість між двома країнами виникла через рішення Японії почати спуск у Тихий океан частини охолоджувальної води з 540 олімпійських басейнів, яка накопичилася після цунамі 2011 року, що призвело до ядерної катастрофи на АЕС «Фукусіма», і цю операцію було визнано атомним агентством ООН безпечною.

Джерело матеріала
loader
loader