Проєкт «Міста сили» про урбаністичну мапу війни стартує на радіо «Культура»
Проєкт «Міста сили» про урбаністичну мапу війни стартує на радіо «Культура»

Проєкт «Міста сили» про урбаністичну мапу війни стартує на радіо «Культура»

Цикл містить 26 есеїв письменників про міста, які надихають та залишають слід у серцях.

На радіо «Культура» з 30 грудня о 19:00 стартує проєкт «Міста сили». Він також буде доступний для прослуховування в записі на подкаст-платформах Суспільного мовлення як другий сезон подкасту «Повітряна стихія» та на сайті радіо «Культура». Про це повідомили на корпоративному сайті Суспільного.

Цикл «Міста сили» містить 26 есеїв письменників про міста, які надихають та залишають слід у серцях. 

В авторському виконанні прозвучать написані спеціально для радіо «Культура» тексти Оксани Забужко, Ірени Карпи, Лариси Денисенко, Олени Стяжкіної, Гаськи Шиян, Ірини Цілик, Артема Чеха, Олександра Михеди, Мирослава Лаюка, Анатолія Дністрового, Тамари Горіха Зерня, Владислава Івченка, Зої Казанжи, Остапа Сливинського, Галини Вдовиченко, Любові Якимчук, Павла Коробчука, Олега Коцарева, Анастасії Левкової, Олесі Мамчич, Марисі Нікітюк, Марини Пономаренко, Банді Шолтес, Катерини Єгорушкіної, Євгенії Завалій та Максима Беспалова. 

Проєкт «Міста сили» про урбаністичну мапу війни стартує на радіо «Культура» - Фото 1

«У певному сенсі ми проживаємо досвід війни через міста. Серед цих міст є далекі і близькі — при чому фізична відстань часто не збігається з емоційною. Ця калейдоскопічна колекція виявилася дуже несподіваною, втім дуже логічною. У процесі створення цього проєкту стала очевидною важливість урбаністичного топосу у воєнній реальності нашого часу і її історичних передумовах. Тилові й окуповані, зруйновані і ті, за які точаться бої — міста значною мірою є матеріалізованим об’єктом боротьби й опору, або ж втечі й захисту, через який можна багато чого розтлумачити», — зауважила продюсерка проєкту Олена Гусейнова.

Кураторкою проєкту є Гаська Шиян, продюсерками — Олена Гусейнова і Наталя Коломієць, а редакторками — Ольга Головецька і Марина Люта. Над саунд-дизайном працював Геннадій Сидоров.

У травні 2024-го в ефірі радіо «Культура» також звучали «Голоси фронтиру»— десять есеїв військових та ветеранів українсько-російської війни.

Фото: Суспільне

Читайте також
Радіостанції Суспільного працюють при відключеннях електрики: розповідаємо де і як слухати
Радіо «Культура» презентує низку спецпроєктів до 100-річчя «Українського радіо»
Радіо «Культура» запише органні твори українських композиторів на концерті «Місто Марії»
На радіо «Культура» стартує новий радіосеріал «Що мені музика»
На радіо «Культура» відбудеться прем’єра радіодрами «Африка»
Суспільне покаже проєкт про відбудову деокупованих громад «Сили відновлення»
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader