Що не так з електронною ВЛК: чому непридатних все частіше відправляють на фронт
Що не так з електронною ВЛК: чому непридатних все частіше відправляють на фронт

Що не так з електронною ВЛК: чому непридатних все частіше відправляють на фронт

Верховна Рада ухвалила закон про запровадження цифрової військово-лікарської комісії (ВЛК), який передбачає автоматичну передачу даних про придатність військовозобов’язаних до реєстру "Оберіг".

Цей крок має на меті забезпечити прозорість у системі мобілізації та уникнути втрати або фальсифікації висновків медоглядів, пише Фокус.

Згідно із законом, дані про стан здоров’я громадян передаватимуться виключно в контексті придатності або непридатності до служби, без деталей про діагнози. Однак, як зауважують експерти, нововведення не вирішує основної проблеми — упередженості в рішеннях лікарів. Часто хворих, які мають серйозні діагнози, визнають придатними для служби, аби виконати план мобілізації.

Військові, ЗСУ / фото: скриншот Youtube

Наприклад, у Києві стався резонансний випадок, коли чоловіка з розсіяним склерозом мобілізували, провівши медогляд поспіхом і не врахувавши його анамнез. Такі проблеми залишаються нерозв’язаними.

Крім того, новий закон не визначає чітких термінів внесення даних у реєстр, що може створювати затримки. Юристи також наголошують на ризиках щодо оскарження рішень ВЛК. Якщо висновок виявиться помилковим і буде переглянутий, система поки не передбачає оперативного оновлення або видалення попередньої інформації.

ВЛК. Фото: Мілітарний

Цифровізація процесу виглядає радше як спроба показати прогрес. Але, за словами експертів, це може бути черговим витрачанням коштів на сумнівні IT-розробки без реального впливу на мобілізаційний процес.

Додаток "Резерв", скріншот: YouTube

Однак не слід забувати, що працівники ТЦК лише виконують свою роботу. Якби росія не розпочала війну, не було б необхідності проводити мобілізацію. Єдиною загрозою для України залишається росія, яка систематично руйнує наші домівки та життя. Її армія відправляє на фронт своїх людей без підготовки, не турбуючись про їхні життя. У той час українські військові захищають свою землю, проходячи ретельну підготовку, аби забезпечити безпеку цивільних.

ЗСУ / фото: Pinterest

Мобілізація — це вимушений крок для збереження незалежності країни. Якщо ми здамося, то росіяни продовжать втілювати свою агресію, руйнуючи інші країни. Тільки об’єднані ми можемо перемогти ворога і зберегти нашу свободу.

ЗСУ / фото: Pinterest

Раніше ми повідомляли, у ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль".

Українці можуть служити неподалік від дому: як скористатися привілеєм - детальніше на Знай.ua.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader